Klasy 2b i 2c w Toruniu

28 maja klasy drugie wybrały się na kolejną wycieczkę pełną niesamowitych atrakcji. W Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie uczniowie spróbowali się w sztuce kaligrafii używając gęsiego pióra i atramentu. Z ogromnym zaangażowaniem czerpali własny papier przy użyciu sita w XVII-wiecznej kadzi. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty piernikarskie w Piekarni Mistrza Bogumiła. Dzieci zdobyły praktyczne umiejętności wypieku pierników dekoracyjnych i otrzymały tytuł Czeladników Piernikarskich. Następnie spacerowały z przewodnikiem po Starym Mieście poznając ciekawe legendy dotyczące miasta. Tam zakupiły wspaniale pamiątki, tradycyjne toruńskie pierniczki, szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do domu.
Data dodania: 2024-05-29 10:11:03
Data edycji: 2024-05-30 10:11:33