Klasy 1b i 2a w Sierpcu

I znów nam się udało! Klasy 1b i 2a w ramach programu - Kulturalna szkoła na Mazowszu tym razem wybrały się do Sierpca. Naszym celem było poznanie życia i zwyczajów polskiej wsi IX i początku XX w. Zwiedzanie rozpoczęliśmy objazdem skansenu wozami konnymi . Po czym wraz z przewodnikiem odwiedzaliśmy chałupy, bacznie obserwując znajdujące się w nich sprzęty, wyposażenie i słuchając barwnych opowieści przewodnika. Po wspólnym posiłku przyszedł czas na naukę kaligrafii i czytanie z elementarza naszych dziadków . Nie było to łatwe! Mało komu udało się nie postawić kleksa w zeszycie nie wspominając o palcach umazanych w atramencie! Było to jednak zdaniem dzieci bardzo miłe doświadczenie, warte wielu kleksów! Mamy nadzieję, że wrócimy do Sierpca za rok.

link do galerii

Data dodania: 2024-06-02 21:12:27