II Szkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

Rodem - Warszawianin, sercem - Polak, a talentem - świata obywatel...
Tych kilka słów Cypriana Kamila Norwida najpełniej ukazują sylwetkę naszego wielkiego rodaka - geniusza. Fryderyk Franciszek Chopin to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych Polaków w historii, o którym do dziś mówi i gra jego muzykę cały świat. Pianista epoki romantyzmu, nazywany poetą fortepianu. Jeden z uczniów Chopina wspominając go, stwierdził: On dawał Polskę; w tym, co komponował, była Polska.
   Chcąc przybliżyć postać Chopina uczniom naszej szkoły, nauczycielki muzyki p.Aneta Stanios oraz p.Grażyna Alicja Tokarska zorganizowały konkurs wiedzy o tym wielkim kompozytorze. Konkurs składał się z dwóch części: słuchowej, która wymagała od uczestników znajomości wybranych utworów Chopina oraz testu wiedzy o życiu i twórczości kompozytora. W tym roku 35 uczniów z klas IV-VII wzięło udział w konkursie. Z pośród uczestników statuetki trafiły do uczniów:
- I miejsce Hanna Prusinowska  6a,
- II miejsce Miłosz Stanios 4a,
- III miejsce Izabella Bendyk 6a,
- III miejsce ex aequo Zuzanna Harzyńska 6b,
- Wyróżnienie Piotr Borek 7b.
Ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystego apelu z okazji Konstytucji 3 Maja. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności nagrodzonym - gratulujemy i zapraszamy za rok:)

Data dodania: 2024-05-02 19:19:32
Data edycji: 2024-05-05 19:19:49