Gra Bingo na lekcji języka polskiego.

Gra bingo to gra edukacyjna, która świetnie sprawdzi się podczas lekcji. Grając w bingo ćwiczymy wiele umiejętności np. selekcjonowanie, porządkowanie, sprawdzanie i utrwalanie informacji. Przekonali się o tym uczniowie klasy 8a podczas lekcji języka polskiego. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy, każda otrzymała planszę do gry oraz po 9 kwadratów zielonych i czerwonych. Następnie p. Monika Brzozowska (nauczyciel języka polskiego ) wyznaczyła osoby prowadzące grę w grupach. Członkowie grup, po wylosowaniu numeru , odpowiadali na pytanie dotyczące znajomości lektury " Quo vadis". Jeśli odpowiedź była prawidłowa uczniowie zakrywali pole na planszy zielonym kwadratem, jeśli błędna czerwonym. Wygrała ta drużyna, która pierwsza połączyła zielonym kolorem trzy pola.
Po ukończonej grze, każda z grup przygotowała planszę w postaci mapy mentalnej przedstawiającej uzyskane informacje. W ten sposób sprawdziliśmy i utrwaliliśmy informacje dotyczące znajomości lektury.

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku. Zapraszamy.

Data dodania: 2021-10-24 09:51:12
Data edycji: 2021-10-24 09:59:10