Goście z Litwy w naszej szkole w ramach projektu Erasmus+

W poniedziałek 24 kwietnia 2023r. gościliśmy w naszej szkole delegację osób z Litwy z miasta Raseiniai – miasta partnerskiego Miasta Mława w ramach projektu Erasmus+. Projekt skierowany jest do przedszkoli i szkół, które realizują edukację włączającą.  W projekcie uczestniczą 3 placówki z Mławy: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6 i 5 szkół z Litwy.
Gościliśmy 5 nauczycieli i przedstawiciela Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Raseiniai. Celem wizyty studyjnej w Polsce była obserwacja pracy edukacji włączającej w placówkach oświatowych uczestniczących w projekcie.  Uczestnicy z Litwy zapoznali się z systemem oświaty w Polsce, który przedstawiła pani Magdalena Staszewska Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Mława, zwiedzili naszą placówkę, obserwowali zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, przedstawili system edukacji na Litwie. Dla nauczycieli był to czas nauki i wymiany doświadczeń. Entuzjazm gości na koniec wizyty był dowodem zadowolenia z jej przebiegu i treści przekazanych przez Dyrektora szkoły i nauczycieli.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest p. Beata Ciesielska-Betlińska.
Za organizację 5-dniowej wizyty odpowiedzialny był Urząd Miasta Mława.
Data dodania: 2023-04-26 16:21:46
Data edycji: 2023-04-26 16:24:04