Dzień Głośnego Czytania w klasie 7 b

Ten dzień uświetnił zaproszony gość – Rodzic - Pani Agnieszka Gólnik. Przeczytała uczniom fragment książki: ,,Oskar i pani Róża” Erica – Emmanuela Schmitta, umieszczonej w kanonie lektur uzupełniających kl. VII-VIII. To niezwykła i wzruszająca opowieść o dziesięcioletnim chłopcu Oskarze, który jest chory na białaczkę. Niestety, próby wyleczenia go nie powiodły się ani operacja, ani przeszczep szpiku kostnego nie przyniosły mu wyzdrowienia. Pani Róża, wolontariuszka ze szpitala, spędza z chłopcem dużo czasu i oswaja go z myślą o śmierci. Uczy go też zaufania do Boga, do którego Oskar pisze listy. Miejmy nadzieję, że uczniowie tej klasy przeczytają tę lekturę do końca a może sięgną po nią również inni uczniowie.

Data dodania: 2021-10-02 11:00:10
Data edycji: 2021-10-03 11:45:41