Dzień Edukacji Narodowej

W naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Święta Szkoły, które połączyły kilka ważnych wydarzeń w życiu społeczności. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, ceremonię pasowania na ucznia oraz 30-lecie nadania szkole imienia Haliny Rudnickiej, co nadało uroczystości szczególnie podniosły i pełen emocji charakter.
   Święto Szkoły to zawsze niezwykły moment, który wzmacnia poczucie wspólnoty, zacieśnia więzi między uczniami, nauczycielami i rodzicami.
Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wyrażenia wdzięczności za zaangażowanie i poświęcenie nauczycieli w procesie wychowawczym. Pani dyrektor Beata Ciesielska-Betlińska, po złożeniu życzeń wszystkim pracownikom, wyróżniła nauczycieli nagrodami: Danutę Wroniszewską, Agnieszkę Sobutkę, Agnieszkę Szerszyńską, Magdalenę Tucholską, Hannę Kanigowską oraz Jolantę Beredę, którym serdecznie gratulowali także wicedyrektorzy Grażyna Tokarska i Rafał Karczmarczyk. Część artystyczną uświetnił występ klasy V a pod opieką Marty Tkaczuk, Anny Karpińskiej-Rojek oraz opiekunów chóru szkolnego. Dodatkową atrakcją było rozstrzygnięcie plebiscytu „Oskarowego” dla nauczycieli klas IV–VIII, w którym nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne lizakowe Oskary.
Obchody Święta Szkoły, związane z patronką naszej szkoły, Haliną Rudnicką, przypominają nam o jej wkładzie w literaturę i wychowanie. Przedstawiciele aktywu bibliotecznego w dowód swej pamięci o patronce złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w naszej szkole. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć prezentację o jej życiu i twórczości, a duże zainteresowanie wzbudził quiz w aplikacji Kahoot, który sprawdził wiedzę o tej wybitnej postaci.
   Dodatkowo, w ramach tego szczególnego dnia, klasy II–VIII realizowały projekt "Drzwi do książki", którego celem było promowanie czytelnictwa i rozbudzanie wyobraźni uczniów poprzez kreatywne przedstawienie ulubionych książek. Projekt cieszył się dużym zaangażowaniem i stał się inspirującym elementem obchodów Święta Szkoły.
Uroczystość zakończyła się w atmosferze radości i wzajemnych podziękowań. Uczniowie, nauczyciele i rodzice opuszczali szkołę z poczuciem dumy i wspólnoty. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci jako czas inspiracji i wspólnego świętowania.
Data dodania: 2024-10-17 19:30:19
Data edycji: 2024-10-17 19:51:23