CodeWeek 2021 z Uczymy Dzieci Programować w kl.2b

CodeWeek to czas, w którym staramy się promować ideę nauki kodowania.

Klasa 2b po raz kolejny wzięła udział w  tegorocznym wydarzeniu  #CodeWeek2021 i zrealizowała 10 aktywności z #UczymyDzieciProgramowac. Dzieci na zajęciach pozalekcyjnych wiedzy  tworzyły zespół układając puzzle związane z CodeWeek 2021. Zastanawiały  się wspólnie, dlaczego warto uczyć się kodowania, na czym polega praca programisty i czy umiejętności ćwiczone na zajęciach mogą przydać się w życiu. Uczyły się współpracy, ćwiczyły pamięć, spostrzegawczość i refleks. Dowiedziały się co to jest krytyczne myślenie i dlaczego jest tak ważne.  Wytyczały trasę dla ozobota. Dużego skupienia, uwagi i kreatywności  wymagała gra Rakieta wyszła oraz ułożenie drzewka w kolorach jesieni według podanej instrukcji w wierszu. Dzieci budowały zamki, wieże z kubków, ale także coś znacznie ważniejszego – relacje i przy tym skupiły się na emocjach, zarówno swoich, jak i innych. Rozmawiały też o popełnianych błędach, że dzięki nim możemy się rozwijać, poznawać nowe rzeczy, doskonalić się w tym co robimy.

Mimo, że CodeWeek dobiegł końca to nasza przygoda z programowaniem trwa dalej!

Data dodania: 2021-11-02 23:00:56
Data edycji: 2021-11-02 23:04:33