Cena odwagi i sprzeciwu - historia Rodziny Ulmów

Dziś, we wtorek 6 czerwca, gościliśmy w naszej szkole Pana Michała Nowakowskiego, historyka, który wygłosił wykład na temat Rodziny Ulmów.

Spotkanie zostało zaplanowane jako działanie w związku z obchodami towarzyszącymi Beatyfikacji Rodziny Ulmów. Zanim jednak doszło do spotkania, uczeń klasy 5b Błażej Tański, pod kierunkiem p. Moniki Brzozowskiej, przygotował prezentację dotyczącą Rodziny Ulmów, którą wychowawcy przedstawili podczas lekcji godzin wychowawczych w klasach 4-8. Oprócz tego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną związaną z życiem Rodziny Ulmów. Portrety Rodziny Ulmów wykonały uczennice: Aleksandra Ciesielska 5a, Natalia Karpińska 5a oraz Julia Welenc 5b.
Końcowym etapem podjętych działań był wykład wygłoszony przez Pana Michała dotyczący tej właśnie rodziny, która z narażeniem życia ratowała osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.
Działania te podjęliśmy na prośbę Kuratorium Oświaty w celu upowszechniania wiedzy o Polakach, którzy narażali swoje życie by ratować osoby narodowości żydowskiej.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Michałowi.

Data dodania: 2023-06-06 21:27:42
Data edycji: 2023-06-06 21:30:41