Biblioteczny konkurs recytatorski „Wiosenne rymowanki”

Z coraz śmielszymi promieniami słońca, świergotaniem ptaków i kwitnącymi drzewami przyszła do nas jedna z najmilszych pór roku – wiosna. Z tej to okazji zaprosiliśmy uczniów klas drugich do udziału w bibliotecznym  konkursie recytatorskim pod hasłem „Wiosenne rymowanki”, który odbył się  w piątek 6 maja. Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uwrażliwienie na piękno obrazu wiosny w wierszach. Wychowawczynie klas drugich aktywnie włączyły się w organizację konkursu – pani Dorota Kowalewska i pani Marzanna Harzyńska wybrały reprezentacje klasowe i zaproponowały uczniom odpowiednie tematycznie utwory. Młode artystki dobrały oprawę do własnych występów i jury mogło podziwiać nie tylko ich umiejętności recytatorskie ale też piękne stroje i rekwizyty. W konkursie przyznano miejsca:

I miejsce – Hanna Bazyl kl. 2 a

I miejsce – Aleksandra Tucholska kl. 2 a

II miejsce – Gabriela Perka kl. 2 a

III miejsce -  Przyborowska Lena kl. 2 b

III miejsce – Wiktoria Wysocka kl. 2 b

Każda z laureatek konkursu otrzymała dyplom i nagrodę książkową, zaś panie wychowawczynie specjalne podziękowania w imieniu organizatorów.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach bibliotecznych.

Data dodania: 2022-05-15 22:13:21
Data edycji: 2022-05-18 16:03:06