Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

"Bijcie dzwony, nieście w świat wieść: Polska wolna, Polska wolna!,

A my winniśmy cześć tym,

co dla naszej Ojczyzny ginęli i cierpieli dla niej,

a ona rozkwitła nowa, wspaniała, kochana! "

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy 4c przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez czwartoklasistów oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Wyraz zadumy i wzruszenia na  twarzach oraz cisza jaka panowała wśród publiczności w trakcie występu była największą nagrodą dla występujących "artystów". Apel zakończyła pani Dyrektor Joanna Wyszkowska dziękując występującym i przypominając  o miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Było pięknie, patriotycznie i narodowo.

Data dodania: 2021-11-10 18:43:32
Data edycji: 2021-11-10 19:34:57