Apel z okazji Konstytucji 3 Maja dla klas 4-8.

W piątek - 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski klasy 4a, 4b, oddział przygotowawczy 4-6 oraz chór szkolny pod kierunkiem pań: Moniki Brzozowskiej, Alicji Karwińskiej, Anity Zbrzyskiej oraz Anety Stanios przygotowały montaż słowno - muzyczny. Celem akademii było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Po zakończeniu programu artystycznego głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska dziękując uczniom i nauczycielom za zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych oraz życząc wszystkim przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na szkolnym Facebooku.

Data dodania: 2023-04-28 16:49:21
Data edycji: 2023-04-28 16:51:27