„Aniołowie z nieba wiodą, gdzie potrzeba”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Aby podkreślić wyjątkowy charakter okresu bożonarodzeniowego uczniowie naszej szkoły w dniu 17 grudnia wystawili Jasełka. W obecności całej społeczności szkolnej, wśród pięknej scenografii, młodzi aktorzy przybliżyli dzieje narodzin Pana Jezusa w nieco nowocześniejszej odsłonie. Było to widowisko niezwykłe, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Uczniowie pokazali, że dobro zawsze zwycięża, a Nowonarodzony Chrystus nawet niesfornych rozrabiaków potrafi przemienić w Aniołów. Nie zabrakło również Aniołów, które prowadziły wszystkich do stajenki, gdzie narodził się Jezus. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „ Bóg się rodzi”, a Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Za przygotowanie Jasełek dziękujemy uczniom kl. 4c, 5a i 5b pod przewodnictwem pani Magdaleny Tucholskiej, pani Joanny Bazyl oraz ks Kamila Kozakowskiego, a także chórowi szkolnemu i pani Anecie Stanios.
Po części artystycznej Pani Dyrektor i przedstawiciele Rady Rodziców pożegnali wieloletniego pracownika ZPO nr 2 katechetkę Panią Halinę Pszczółkowską, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Halinie życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz.
Wręczono również nagrody za udział w V ogólnopolskim konkursie literacko – plastycznym „Pamięć wielką siłą” Bardzo serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 8a – Amelii Wiśniewskiej, która zajęła I miejsce w konkursie plastycznym oraz Amelii Orzechowskiej, która zajęła III miejsce w konkursie literackim. Życzymy dalszych sukcesów.
Data dodania: 2021-12-19 10:30:24
Data edycji: 2021-12-19 10:50:22