11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  21 listopada drużyna naszych chłopców pojechała do Radomia na XXII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintona. Były to nasze pierwsze zawody w tej dyscyplinie sportu na tak wysokim poziomie. Chłopcy najpierw zostali vice mistrzami powiatu, później już na mistrzostwach rejonu wygrali swoją kategorię wiekową, co umożliwiło wyjazd na Igrzyska. W końcowej rywalizacji zajęli VI miejsce na Mazowszu, co jest doskonałym wynikiem.
Skład: Ciesielski Dominik, Ciesielski Damian, Rogowicz Dominik.

    Wielka akcja zbierania pluszaków pod nazwą Misie Ratownisie organizowana przez Fundację Wsparcie112 akcja. Celem naszej akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach! Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji! 
Za każdego oddanego pluszaka dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.
Uczniowie oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

Fundacja Dbam o Mój Z@sięg serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”.

Uczniowie szkoły otrzymają kartki świąteczne wydrukowane w ramach projektu. Następnie wysyłają je do osób bliskich lub samotnych: może to być np. starsza samotna sąsiadka.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

 · Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

    W tym roku również dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Fundację Odzyskać Radość. 
Liczymy, że podobnie jak w roku ubiegłym pomożemy dzieciom ciężko chorym, porzuconym, przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo - Czubaki.

   18 listopada 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji muzyki brzmiał: „Pan Moniuszko”.
Uczniowie klas 0 - III zapoznali się z sylwetką wybitnego, polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, który komponował muzykę instrumentalną, ale najwyżej cenione są jego utwory wokalne. Skomponował ponad 280 pieśni z towarzyszeniem fortepianu, które zawarł w 12 zeszytach zwanych Śpiewnikami domowymi. 

  12 listopada w Mławskiej Hali Sportowej odbył się finał rejonu w badmintona. Udział w nim zagwarantowali sobie nasi chłopcy z rocznika 2005, którzy sprawili nam ogromną niespodziankę wygrywając rywalizację w swojej kategorii wiekowej. W najtrudniejszym spotkaniu udanie zrewanżowali się za zawody powiatowe drużynie z Wiśniewa 2:1. Dzięki temu będą mogli reprezentować nasz rejon na XXII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 21 listopada w Radomiu. Brawo.
Skład: Ciesielski Damian, Ciesielski Dominik, Rogowicz Dominik.

  Nasza szkoła otrzymała dziś dyplom i podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Uczniowie odwiedzili i uporządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności.

   Nasza szkoła nawiązała współpracę z panem Emanuelem z Rwandy, który obecnie mieszka w Polsce. Emanuel dobrze mówi po polsku, ale również biegle posługuje się angielskim i francuskim. Zajęcia były prowadzone w klasie 2 c i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Emanuel mówił do dzieci przede wszystkim w języku angielskim i francuskim.

Joomla Template by Joomla51.com