Z życia szkoły

W dniu 19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy pracowity rok szkolny. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska przywitała gości i całą społeczność szkolną oraz podsumowała mijający rok szkolny zaliczając go do udanych.

Następnym punktem naszego uroczystego apelu było niezmiernie wzruszające pożegnanie pedagoga szkolnego Pani Izabeli Rudzińskiej. Pani Rudzińska swoje całe życie zawodowe poświęciła naszej szkole nieustannie okazując uczniom troskę, życzliwość i w niezwykły sposób prowadząc ich przez meandry dziecięcych „strachów”. Dziękujemy Pani Izabeli Rudzińskiej za wysiłek włożony w wychowanie wielu pokoleń uczniów „czwórki” , życzymy zdrowia i pomyślności w realizacji planów związanych z emeryturą.

W dniu 17 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas I-VIII. Przybyli zaproszeni goście z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mławie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ciekawy sposób przybliżyli tematykę związaną z bezpieczeństwem, zwłaszcza podczas wypoczynku wakacyjnego. Dziękujemy im za cenne wskazówki i porady, a wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji i udanego powrotu we wrześniu.

15.06.2019 r. na Pikniku Rodzinnym w Katolickiej Szkole Podstawowej odbyło się, długo wyczekiwane przez uczniów ZPO nr 2, rozstrzygnięcie konkursu „Porusz umysł”. Z dumą prezentujemy osiągnięcia:

5-latki – Tytuł „Mistrz”;

6-latki – Tytuł „Laureat”;

Klasa II – Tytuł „Arcymistrz”;

Klasa III – Tytuł „Laureat”;

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

14 czerwca 2019 klasy: IIb, IIIa, Va, VIb,VIc, VIIb wraz z nauczycielkami p. Moniką Brzozowską, p. Alicją Karwińską i p. Eweliną Ludwikowską wzięły udział w 4 edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze "Dzień Pustej Klasy". Uczniowie mieli możliwość uczenia się języka polskiego i angielskiego na świeżym powietrzu...

12 czerwca 2019 r. odbył się finał III edycji konkursu "Zawody Matematyczne" realizowany w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki” Projektowanie pracy ucznia uzdolnionego matematycznie”. W zawodach brało udział łącznie 441 uczniów z 11 szkół z pięciu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego, żuromińskiego i pułtuskiego.

20190611 104033 Copy11 czerwca 2019 r. w gorący i słoneczny dzień w zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z przedstawicielami Agencji artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna.
 Temat ostatniej lekcji muzyki brzmiał „Witajcie w naszej bajce”. Uczniowie klas 0 – III poznały sylwetkę pisarza – Jana Brzechwy. Jan Brzechwa był autorem tekstów piosenek: „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamuta”, „Witajcie w naszej bajce”, które dzieci usłyszały podczas spotkania.

7 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polaki przystąpiło do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Nasza szkoła również po raz czwarty wzięła udział w biciu rekord osób czytających w tym samym momencie. W akcji udział wzięli uczniowie klas 0 – VIII wraz z wychowawcami. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała transparent promujący czytanie. Na banerach pojawiły się następujące hasła:
- „Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best”
- „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”
- „Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie”.

W ramach czytelnictwa nauczyciele języka polskiego zorganizowali konkurs na „Najładniejszy Dzienniczek Lektur” oraz „Najciekawszy strój z książki”. Celem konkursów było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i plastycznych. Przez 9 miesięcy uczniowie prowadzili dzienniczki, w których zapisywali informacje o przeczytanych książkach i wykonywali do nich prace. Rozstrzygnięci e nastąpiło 7 czerwca 2019 r. podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam". Laureaci otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody książkowe, które wręczyła Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska.