1szkola 2przedszkolepan DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny

Z życia szkoły

…Powiem wam w sekrecie, że jestem dziś zdenerwowany, bo na ucznia będę pasowany!

Tymi słowami uczniowie klas pierwszych  w dniu 24 października rozpoczęli uroczyste pasowanie na ucznia w obecności gości: naczelnika wydziału oświaty  pani Magdaleny Staszewskiej, dyrekcji szkoły ,przedstawicieli szkolnej rady rodziców, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz starszych kolegów. Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o szkolnym życiu pełne wskazówek dla uczniów rozpoczynających szkolną przygodę. Wspierali ich uczniowie klas starszych, zawsze gotowi do pomocy młodszym kolegom.

Marzenie to może się spełnić!

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w konkursie plastycznym TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ, którego organizatorem jest Empik. Jeżeli marzycie, aby nasza szkolna biblioteka zapełniła się 1000 nowych książek to możecie to czytelnicze marzenie spełnić. Wszystko zależy od naszego zaangażowania!! W dniach 24.10.2019 – 28.11.2019 należy „zbierać głosy”, czyli głosować na pracę plastyczną wykonaną przez Waszego kolegę z klasy II a. Mikołaj zareklamował książkę Katarzyny Szestak Szary domek.

W ciepły, słoneczny dzień klasa IIa zagłębiła się w las, którego widok jesienią zapierał dech w piersiach nawet małym drugoklasistom. Dywany liści pod stopami, chmury liści nad głowami, a wszystko przetykane promieniami słońca – można by nawet pisać wiersze. Ale wróćmy do rzeczywistości – najpierw zajęcia w klasie przygotowujące do wyprawy i przypominające o właściwym zachowaniu w lesie. Następnie wybór przyrządów do obserwacji – lupy i lornetki, do pomiarów - miarki centymetrowe i w drogę!

W tym roku mija 25 rocznica nadania szkole imienia Haliny Rudnickiej. Od ćwierć wieku odbywa się również konkurs plastyczny i literacki „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. W tej edycji wzięło w nim udział 70 młodych plastyków i 10 mistrzów pióra z 16 szkół województwa mazowieckiego.

„Halina Rudnicka i inni wielcy Polacy” pod takim hasłem w dniu 24 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie obchodzili święto szkoły. Zgodnie z tradycją uroczystość ta odbywa się w październiku, miesiącu urodzin patronki szkoły. Podczas obchodów tego święta odbyła się ceremonia ślubowania pierwszoklasistów i pasowania ich na uczniów szkoły. Po tej uroczystości pierwszoklasiści zapoznawali się z historię szkoły i wspólnie z rodzicami oddali się zabawie.

Za nami Code Week 2019 z Uczymy Dzieci Programować. Zrealizowaliśmy 9 eventów w klasach 3a, 3b, 3c, 5d i znaleźliśmy się na liście wśród 1000 zgłoszonych pierwszych inicjatyw wygrywając dla dzieci zeszyty zabaw do nauki programowania offline.