11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

   6 grudnia 2012 roku odbył się w przedszkolu Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy.

Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej. To również świetna okazja do tworzenia właściwej atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz integracji poszczególnych grup przedszkolnych. To tradycja naszej placówki trwająca już kilka lat.

   W tym dniu wszystkie pięcioletnie i sześcioletnie dzieci aktywnie, radośnie spędziły czas.

 

 
   We wtorek 4 grudnia, w MDK-u gościł Teatr Muzyczny z Łodzi. Dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola, obejrzały piękną baśń muzyczną pt.„W tajemniczej krainie krasnali". Była to duża forma teatralna, z barwną scenografią, dużą ilością światła i efektami specjalnymi. Dzięki nim mały widz znalazł się w środku lasu, w którym mieszkały znane postacie z bajek.

 

  6 grudnia, zgodnie z tradycją, w naszej szkole wszystkich uczniów odwiedził Mikołaj. Uczniowie przedszkola oraz klas 1-6 obdarowani zostali słodkimi upominkami.

  30 listopada w grupie "Muchomorki" zorganizowana została zabawa andrzejkowa. Celem imprezy było uczestniczenie w wybranych obrzędach ludowych, poznanie zwyczajów ludowych i obrzędów o zasięgu ogólnopolskim, zapoznanie ze zwyczajem wróżb andrzejkowych i z historią św. Andrzeja.

   25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś-maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje najbardziej ulubioną maskotka dla dzieci. W związku z tym czterolatki zorganizowały 27 listopada w swojej grupie Urodziny Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło z domu swoją ulubioną maskotkę.

Czterolatki, mimo niesprzyjającej pogody za oknem, wesoło spędzają czas w przedszkolu. Doskonale się bawią i uczą w miłej atmosferze. To doskonały czas na wyzwalanie aktywności twórczej i ruchowej poprzez dostarczanie treści do ciekawych zabaw.

  19 listopada 2012 r., dzieci i młodzież z naszej placówki wzięły udział w VI Regionalnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „MŁAWA 2012", który odbył się w sali kina MDK, pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

Przegląd miał charakter konkursu. Spośród 74 solistów i 32 zespołów, nasi uczniowie wyróżniali się wysokim poziomem umiejętności wokalnych i scenicznych, co znalazło wyraz w ocenie jury:

-w kategorii „Przedszkola"- soliści: Julia Grochowska - III miejsce

-w kategorii „Klasy I-III"- soliści: Oliwia Brzozowska – wyróżnienie

- w kategorii „Klasy IV-VI" – soliści: Karolina Napierska – I miejsce

  9 listopada 2012 roku o godzinie 10.00 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczczenie tej rocznicy staje się powoli tradycją naszej placówki. Naszym przygotowaniom i występom dzieci przyświecały ważne cele dotyczące kształtowania świadomości narodowej, wzbudzania uczuć patriotycznych oraz zainteresowania historią i tradycjami naszego kraju.

Joomla Template by Joomla51.com