11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  18 maja 2018 roku odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 1 w Mławie (na Wólce) uroczyste wręczenie książek wszystkim naszym przedszkolakom idącym do klasy I. Obdarowywanie sześciolatków książkami jest wieloletnią tradycją naszego miasta. W bibliotece na dzieci czekało wiele niespodzianek. Przygotowały je pani Dyrektor Maria Świtoń i pani bibliotekarka Lidia Piskorska.
To były zagadki, quizy i czytanie poezji dziecięcej.
Nasi wychowankowie nie tylko wspaniale się bawili, ale też poszerzyli swoją wiedzę.

   „Żyjmy zdrowo na sportowo” pod tym hasłem przedszkolaki z MPS nr 2 bawiły się na Zawodach Sportowych zorganizowanych na hali sportowej ZPO nr 2. Była to doskonała okazja do zintegrowania wszystkich dzieci i wspólnej zabawy w atmosferze zdrowej rywalizacji. Zgromadzone przedszkolaki przywitała Pani Wicedyrektor – Małgorzata Krupa, która ciepłym słowem zachęciła wszystkich do regularnego uprawiania sportu.

  16 maja 2018 r. dzieci z grupy IX wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Poznały historię powstania tej placówki kulturalnej, która ma charakter regionalny, związany zbiorami i działalnością z regionem północnomazowieckim.
Obejrzały eksponowane kolekcje muzealne. W dziale archeologicznym zobaczyły najstarsze pamiątki znalezione w okolicach Mławy: dawne narzędzia pracy, broń i ozdoby. 

     14 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przedszkolaki z grup: VI, VII i X MPS nr 2 wcześnie rano wyruszyły do Płocka. Jako pierwsze miejsce dzieci odwiedziły zoo, gdzie poza oglądaniem zwierząt i słuchaniem ich historii, wzięły udział w lekcji dydaktycznej. Miały okazję nie tylko dowiedzieć się ciekawostek na temat zoo i jego mieszkańców, ale również dotykać m. in. agamę brodatą – jaszczurkę, kolcomysz skalną, królika, a nawet węża.

  W dniu 12 maja 2018 r nastąpiło rozstrzygnięcie miedzyprzedszkolnego konkursu drużynowego "Porusz umysł" dla dzieci 5 i 6-letnich organizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową. Z przyjemnością możemy poinformować, że w kategorii wiekowej dzieci 6-letnich:
- Hanna Prusinowska - Gr. VIII
- Zofia Żbikowska - Gr. X.
- Jakub Mostek - Gr. IX.
otrzymały dyplom i nagrody za bardzo dobre wyniki i zdobycie tytułu - Mistrza.
Wszystkim naszym nagrodzonym przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  9 maja 2018 r. w ZPO nr 3 w Mławie odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczny „Roztańczone Przedszkolaki”. Grupa 6 – Latków reprezentująca MPS nr 2 po raz pierwszy wzięła udział w tego typu konkursie, otrzymując tym samym wyróżnienie. Przedszkolaki zaprezentowały „taniec motyli” do piosenki Alleluja, który wypadł rewelacyjnie.
Po konkursie dzieci zostały zaproszone na poczęstunek oraz wspólną zabawę taneczną. Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 60 zakładek wykonali nasi uczniowie na konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Przedmiotem konkursu było wykonanie zakładki do książki, zaś celem rozwijanie aktywności twórczej oraz wyobraźni plastycznej u dzieci, kształtowanie nawyku szanowania książek poprzez używanie zakładek a także integrowanie uczniów naszej szkoły.

  Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.
Taki właśnie „teatr” zaprezentowała naszym przedszkolakom Pani Agata Mierzwa kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. Dzieci poznały Legendę o Czechu, Lechu i Rusie. Chętnie słuchały o narodzinach państwa polskiego, jego symbolach. Odpowiadały na pytania dotyczące naszego kraju.

Joomla Template by Joomla51.com