Z życia przedszkola

„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi , mali zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w Przedszkolu Samorządowym nr 2w Mławie, dzieci wcieliły się w różne postaci bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postaci z ulubionych bajek.

20 stycznia 2020 roku odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym roztańczone spotkanie z przedstawicielami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „Karnawał w Rio”.
Podczas niezwyklej lekcji muzyki uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zostali „przeniesieni” do Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie podczas karnawału odbywają się liczne przemarsze samby i co roku przybywa tam niemal milion turystów z całego świata.

12 stycznia 2020 roku odbył się 28.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasza placówka również włączyła się w tę akcję. Podczas występów w I Liceum Ogólnokształcącym swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z naszego przedszkola z grup IX i X pod kierunkiem pań Mileny Krajewskiej i Urszuli Oflenda. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę "Zima w rytmie rock and rolla". Szkołę reprezentowała klasa IIIb pod kierunkiem pań Barbary Golian i Magdaleny Iwańskiej.

Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami jedna z nich są jasełka. W dniu 19 grudnia to widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie wprowadziło całą społeczność placówki w nastrój świąteczny. Piękna scenografia, stroje młodych aktorów, stajenka, a przede wszystkim pięknie przedstawiona historia narodzenia Pana Jezusa zachwyciła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w świąteczne radowanie.

13 grudnia nasze przedszkole odwiedził wolontariusz, Pan Krzysztof Koziatek. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 6 w Mławie. Działał w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. Pan Krzysztof przeprowadził zajęcia, na których zapoznał dzieci ze sposobami pomagania innym ludziom oraz zwierzętom.

Zbliżające się święta to czas radości, jak również okres intensywnych przygotowań. Nie zapomniały o tym przedszkolaki z grupy II i III MPS nr 2. Pielęgnując tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe dzieci włączyły się do przygotowań poprzez własnoręczne przygotowanie „piernikowych prezentów”, którymi dzieci mogły podzielić się z najbliższymi.

6 grudnia jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez każde dziecko. Dlatego też przedszkolaki z MPS nr 2 przygotowały się do tego dnia bardzo starannie. Od rana w przedszkolu panowała wielka radość. Niektóre dzieci ozdabiały pierniczki, inne szykowały się do „świątecznego” poczęstunku. Wszyscy włożyli wiele wysiłku by dzień ten był niezwykły i niezapomniany.