11listop 1szkola 2przedszkolepan DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny

Z życia przedszkola

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, dlatego też 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy VI, VII i VIII pod opieką pań przygotowały uroczystą akademię. Podczas występu przedszkolaki recytowały, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały tańce narodowe- poloneza i krakowiaka. Dzieci dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

11 listopada w dniu Święta Niepodległości w parku miejskim odbyła się XXIX edycja „Biegów Niepodległości” w naszym mieście. Nasze dzieci również wzięły udział w zorganizowany biegu dla przedszkolaków. Niezwykle pomocny okazał się doping rodziców. Dlatego też wszyscy mali zawodnicy dobiegli do mety, gdzie czekały na nich pamiątkowe medale i odblaski.

Udział w biegu przyniósł wiele zadowolenia jego uczestnikom.

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 realizowana jest innowacja pedagogiczna "Mali Patrioci". Przedszkolaki z grup IV, V oraz VI z zapałem przystąpiły do realizacji zadań zawartych w innowacji. Dzieci zbierały pocztówki, wycinki z gazet i różne inne zdjęcia, informacje o naszym kraju, a w szczególności o regionie, w którym mieszkają. Przedszkolaki przygotowały plakaty, na których umieszczone zostały zdjęcia i informacje o Polsce i o Mławie.

Dnia 4 listopada W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbył się I Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem "Jesień z poezją". Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci przedszkolnych, Do udziału w konkursie zgłosiło się 27 młodych recytatorów, którzy wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Wykonawców oceniało jury w składzie: wicedyrektor Małgorzata Krupa, wicedyrektor Beata Ciesielska - Betlińska oraz logopeda pani Joanna Chrzczon.

29.10.2019 r. w oddziale III Motylki odbyło się spotkanie z bajką. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk Kamishibai, a w repertuarze poznały "Legendę o Smoku Wawelskim". Po spektaklu przedszkolaki kolorowały postać małego smoka. Dziękujemy serdecznie pani Wioletcie:)

Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Dawniej widok dzieci spędzających niemal cały dzień na podwórku nie był niczym dziwnym, Nauczyciele naszego przedszkola starają się wrócić do dawnej, sprzyjającej rozwojowi dzieci, tradycji. W dnia 22.10.2019r. dzieci 4-letnie wzięły udział w jesiennym turnieju sprawnościowym pt.” Jesienne zabawy”.

15.10.2019 r. grupy I, II, III i IV MPS nr 2 odwiedziła pielęgniarka przychodni „Panakeja” w Mławie pani Elżbieta Stryjewska. Nasz gość opowiadał co zawiera torba pielęgniarki, kiedy wyjeżdża z wizytą do pacjentów. Zobaczyliśmy również jak mierzone jest ciśnienie, a także usłyszeliśmy bicie własnych serduszek. Serdecznie dziękujemy gościowi za przybycie.