Z życia przedszkola

Dobre nawyki są proste i przyjemne.

W jaki sposób chronić siebie i innych przed zarazkami? Jak zachowywać się podczas kichania i jak długo myć ręce? Zachęcamy Państwa do pokazania uczniom klipu „Zdrowo żyj, ręce myj”, w którym znajdują się praktyczne porady dotyczące prozdrowotnych zachowań.

Tekst rapowej piosenki jest łatwy do zapamiętania, dzięki czemu pozwoli ona dzieciom na przyjemne przyswojenie wszystkich zasad! Zachęcamy Państwa do pokazania klipu Cartoon Network uczniom i ich rodzicom!

Tekst piosenki znajduje się na portalu Edunews.pl ( https://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/projekty-edukacyjne/4986-zdrowo-zyj-rece-myj?acm=11978_654  ).

Zostając z dziećmi w domu chronicie je przed groźną chorobą, z komunikatu Burmistrza wynika, że najgorsze przed nami. Szkoły i przedszkola pozostają zamknięte do Świąt Wielkanocnych. To trudny czas, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Zachęcamy do ćwiczenia samodzielność dzieci, rozwijania ich kreatywność, rozwijania ich umiejętność komunikacji, panowania nad emocjami. Poniżej przedstawiamy linki do źródeł, z których możecie Państwo skorzystać . Codzienne przebywanie z dzieckiem w domu nasunąć może wiele tematów do rozmów np.: o zmieniającej się pogodzie, o zmianach zachodzących w przyrodzie, o przeczytanej wspólnie książce, o tym co można zbudować z klocków i o tym ile maskotek zmieści się na półce?

Szanowni Rodzice,
zagrożenie zakażenia się koronawirusem jest ogromne. Prawdopodobnie najgorsze jest przed nami. W trosce o nasze zdrowie i życie, przypominam o bezwzględnym zakazie gromadzenia się na terenie Miasta Mława, między innymi: na placach zabaw, siłowniach plenerowych, na boiskach przyszkolnych, ale również na terenie osiedli oraz w miejscach rekreacji. W przypadku nie stosowania się do zaleceń będzie interweniowała Straż Miejska bądź Policja. Zachowujmy dystans między sobą stojąc w kolejkach, unikajmy bezpośredniego kontaktu. Zadbajmy o siebie!
Burmistrz Miasta Mława
Sławomir Kowalewski

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, wywołanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. W sprawach związanych z rekrutacją i innych prosimy o kontakt telefoniczny: 23 654 48 25 i e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od dnia 16 marca 2020 roku rodzice dzieci zakwalifikowanych w procesie rekrutacji do Miejskiego Przedszkola samorządowego nr 2 w Mławie będą mieli możliwość potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola w formie elektronicznej bez konieczności osobistego stawiennictwa się w placówce. W obecnej sytuacji rekomendujemy tę formę potwierdzenia woli.

przedstawiam informacje dotyczące działań profilaktycznych
w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach
zachorowaniami na koronowirusa -
(Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych)

• PROSZĘ,  BY NIE POSYŁAĆ przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
  • Informuję, że jeśli nie było kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • Jeśli, dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • Rodzicom dziecka do 8. roku życia,  w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia, przedszkola lub szkoły należy  się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368);

Jednocześnie zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecam Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: http://www.gov.pl/koronawirus