1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

     Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest niezwykle ważne dla dzieci i rodziców. W celu zminimalizowania stresu w dniach 29 i 30 sierpnia 2019r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków. Był to również doskonały czas na integrację z rówieśnikami oraz zawieranie nowych znajomości. Zgromadzonych miłym słowem powitała pani wicedyrektor Małgorzata Krupa. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach, pod kierunkiem pp. Eweliny Krysztofiak, Marleny Radzkiej – grupa I „Pszczółki”, Izabeli Latoszek, Izy Fabisiak – grupa II „Żabki” oraz Jolanty Beredy i Wioletty Rudnickiej - grupa III „Motylki”.

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie w dniach 29 i 30 sierpnia 2019 r.       

                        w godzinach 10.00 – 11.00    

w salach: zielonej, łososiowej i żółtej odbędą się zajęcia w ramach dni adaptacyjnych.

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020  po raz pierwszy objęte będą opieką przedszkolną.

  18 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i podżeganie grup „0”. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: pp. Eweliny Krysztofiak, Jolanty Beredy, Izabeli Latoszek i Małgorzaty Piekacz, przygotowały ostatni już program artystyczny. Polonez zatańczony przez przedszkolaki zachwycił zgromadzonych. Piękne wiersze i piosenki nadały tej chwili wiele podniosłości. Nie zabrakło ciepłych słów Pani Dyrektor Joanny Wyszkowskiej, która podziękowała całej społeczności za wspólne lata i dobrą współpracę.

15.06.2019 r. na Pikniku Rodzinnym w Katolickiej Szkole Podstawowej odbyło się, długo wyczekiwane przez uczniów ZPO nr 2, rozstrzygnięcie konkursu „Porusz umysł”. Z dumą prezentujemy osiągnięcia:

5-latki – Tytuł „Mistrz”;

6-latki – Tytuł „Laureat”;

Klasa II – Tytuł „Arcymistrz”;

Klasa III – Tytuł „Laureat”;

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    4 czerwca 2019 r., w ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka, przedszkolaki z grup IX i X MPS nr 2 wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Olsztyna. Program wycieczki zawierał między innymi wizytę w Teatrze Lalek, gdzie dzieci zachwyciło niezwykłe przedstawienie pt.: „Piotruś Pan”. Nikomu nie straszy był Kapitan Hak, czy krokodyl! Kolejną atrakcją był pobyt w edukacyjnej sali zabaw „Warmiolandii”. Dzieci miały możliwość tworzenia konstrukcji z różnego rodzaju klocków.

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert na dzierżawę pomieszczeń kuchennych i wyposażenia oraz prowadzenie stołówki

w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

06-500 Mława, ul. Graniczna 39

w dniu 31.05.2019 r. wyłoniono wykonawcę tego zadania.

Od 1 września 2019 roku zadanie będzie realizowała firma:

Restauracja „U KUBARY” Włodzimierz Kubarski,
 06-500 Mława, ul. Stary Rynek 7

    Od 1997 roku na przełomie maja i czerwca odbywa się akcja wręczania książek dzieciom kończącym edukację przedszkolną. W tym roku dzieci otrzymały od Miejskiej biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa  w Mławie piękną książkę, zatytułowaną „Poznaj Polskę” oraz kolorowe dyplomy.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach, które przygotowały na tę okoliczność dyrektor Maria Świtoń i bibliotekarka Lidia Piskorska.

 

Joomla Template by Joomla51.com