Z życia przedszkola

15 września dzieci z MPS nr 2 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, odwagi oraz zabawy. Tego dnia przedszkolaki podejmowały różne aktywności ruchowe i plastyczne z kropką w roli głównej. Dzień ten poświęcony był również odkrywaniu talentów wśród dzieci. Bez wątpienia każdy przedszkolak mógł poczuć się jak mały artysta!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
zgodnie z zapowiedzią MEN wkrótce wrócimy do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót do szkoły może budzić wiele pytań, dlatego poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje.

W związku ze stanem epidemicznym związanym z Covid-19 w trosce o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 nie odbędą się dni adaptacyjne.

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w dniu 31 sierpnia 2020r. zaprasza rodziców na spotkania organizacyjne, które odbędą się w następującym porządku:

Godzina 16.30 w salach przedszkolnych ul. Przyrynek 5

gr. I, II, III, IV, V;

Godzina 16.30 w sali gimnastycznej szkoły

gr. VI, VII, VIII;

Godzina 17.30 w sali gimnastycznej szkoły

gr. IX i X.

Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego 1,5 m dezynfekcja rąk oraz zakrycie ust i nosa.

W dniu 25 czerwca 2020 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego i pożegnanie grup „0” w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr w Mławie . Z uwagi na funkcjonującego stanu epidemicznego związanego Covid-19 i konieczność zachowania procedur bezpieczeństwa nie było uroczystego występu, a pożegnanie odbyło się przed budynkiem szkoły, na świeżym powietrzu, gdzie wychowawczynie grup wręczyły dzieciom dyplomy i symboliczne upominki. I choć cudowne chwile spędzone w przedszkolu minęły bezpowrotnie, a łza zakręciła się w niejednym oku, nasi podopieczni jeszcze nie jeden raz zaprezentują swoje talenty.

Jak co roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 odbyła się wielka zbiórka monet „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do akcji.
 Uczniowie zbierali monety do specjalnie przygotowanych skarbonek, następnie posegregowali według nominałów, przeliczyli i przekazali koordynatorowi akcji. Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora. Kolejny raz uczniowie pokazali swoje Wielkie Serce i wspólnie działali dla dobra potrzebujących.

Rodzice, którzy wyrażają potrzebę posłania dziecka do przedszkola w czasie dyżuru wakacyjnego proszeni są o wypełnienie oświadczenia związanego z bezpieczeństwem w okresie zagrożenia epidemicznego COVID-19. Do przedszkola w okresie wakacji przyjmowane będą tylko dzieci rodziców pracujących. Druk oświadczenia należy pobrać ze strony (dostępny poniżej) i złożyć w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie przy ul. Granicznej 39. Papierowe wersje oświadczenia dostępne są także w sekretariacie zespołu. Podpisane przez obydwoje rodziców oświadczenie należy złożyć lub przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 25 czerwca 2020 r. (czwartek) do godziny 14.00. Rodzice o wynikach kwalifikacji zostaną powiadomieni 26.06.2020 r. Zgodnie z wytycznymi GIS w jednej największej sali naszego przedszkola może przebywać 16 dzieci i dwóch opiekunów. Planowana jest opieka nad dziećmi w sali 03 znajdującej się w budynku szkoły.

Niniejsza informacja nie dotyczy rodziców, których dzieci korzystają już z opieki przedszkola w okresie pandemii i złożyli stosowne oświadczenie we wcześniejszym terminie.

Zgłoszenie wakacyjne

Zgodnie z nowymi wytycznymi GIS z dnia 4 czerwca 2020 r. w naszym przedszkolu w jednej sali może przebywać 12 dzieci i 2 opiekunów. Przypadają 3m2 minimalnej przestrzeni do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali.

W związku z powyższym nasze przedszkole może objąć opieką 56 dzieci.