Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już na dobre zagościł w naszym szkolnym kalendarzu. Tabliczkę mnożenia wykorzystujemy na co dzień, a  1 października 2021 roku był jej dzień, intensywniej ją przypominaliśmy, wykorzystywaliśmy w zabawach i do wzajemnego przepytywania się.

Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia i przygotowywały plakaty. Następnie na lekcjach matematyki oraz zajęciach   pozalekcyjnych  można było  zmierzyć się w różnych grach. Królowały statki - znana wszystkim gra planszowa, zmodyfikowana na potrzeby ŚDTM. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również quizy i zadania interaktywne rozwiązywane na tablicach multimedialnych.

Ze ściennych gazetek tematycznych można  poznać ciekawostki  z historii matematyki i zasady ułatwiające zapamiętanie trudniejszego mnożenia.

Nauka tabliczki mnożenia może być przyjemna i na pewno pożyteczna!

Data dodania: 2021-10-02 23:50:43
Data edycji: 2021-10-03 16:31:32