11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  W ramach Spotkań z ciekawymi ludźmi gościliśmy w bibliotece szkolnej  Pana Karola Safaryna. który spotkał się z uczniami klasy II a i III b. Podczas spotkania nasz gość przedstawił metalowe modele trójwymiarowych "puzzli".   Przygodę z puzzlami rozpoczął w 2017 r. Traktował ją jako jedną z form rehabilitacji.

  "Wstańcie, chodźmy!" – pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole XIX DZIEŃ PAPIESKI. W programie słowno – muzycznym przygotowanym przez naszych uczniów pragnęliśmy wyrazić pamięć i wdzięczność za Jego posługę Kościołowi. Ten wyjątkowy dzień był wspaniałą okazją wsłuchania się w słowa nauczania i śpiewu ulubionej pieśni Jana Pawła II „Barka”.

   Tegoroczna złota polska jesień dała nam wiele darów. Uczniowie klasy  2c Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie bardzo chętnie tej jesieni odwiedzali pobliskie tereny leśne, parki oraz ogrody w poszukiwaniu kasztanów, żołędzi, liści, kwiatów, grzybów oraz owoców. Swoje zbiory dzieci gromadziły w klasie - w ten sposób powstał klasowy kącik jesienny.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu tradycyjnie opiekują się grobami Żołnierzy Batalionów Chłopskich poległych w 1945 roku oraz grobami Żołnierzy września 1939 roku. Porządkowanie grobów żołnierzy i zapalanie na nich zniczy to znak wdzięczności i pamięci, to piękne lekcje historii i patriotyzmu. Naszych wolontariuszy nie zabraknie w miejscach Pamięci Narodowej także w przeddzień Święta Zmarłych.

  Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. M. Harzyńską i p. K. Weselak  byli w Mateczniku Mazowsze na cudownym  koncercie edukacyjnym dla dzieci „FANTAZJA POLSKA- POLSKIE TAŃCE NARODOWE”. Zespół Mazowsze wprowadził nas w  zaczarowany świat muzyki i tańca.

       Słoneczny wtorek, 15 października 2019 r., klasy V a, b, c i d wraz z wychowawcami, panią pedagog Joanną Bazyl i panią Wiolettą Żerańską, spędziły w Malborku. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie największego średniowiecznego zamku krzyżackiego w Europie. A w nim wystaw: bursztynu i rycerskiego uzbrojenia oraz pomieszczeń używanych przez Wielkich Mistrzów Zakonu, ich gości, rycerzy i sługi.

   Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do podziękowań  składanych nauczycielom, emerytom oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi naszej placówki.  

 Naszym tegorocznym obchodom  tego pięknego święta towarzyszyły słowa Kamila Cypriana Norwida ”Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”.  Uczniowie klasy VII c w imieniu całej społeczności uczniowskiej  w swoim programie artystycznym  wyrazili wdzięczność  za trud włożony w  wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo, za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za  pomocne dłonie.

   W środę 9 października na stadionie MOSiR w Ciechanowie odbył się finał rejonu w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny: mieszana rocznik 2009 i młodsi, chłopcy rocznik 2005 - 2006 i dziewczęta 2005 - 2006. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam najmłodsza sztafeta, która w bardzo dobrym stylu zajęła III miejsce.

Joomla Template by Joomla51.com