11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

    W tym roku również dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Fundację Odzyskać Radość. 
Liczymy, że podobnie jak w roku ubiegłym pomożemy dzieciom ciężko chorym, porzuconym, przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo - Czubaki.

   18 listopada 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji muzyki brzmiał: „Pan Moniuszko”.
Uczniowie klas 0 - III zapoznali się z sylwetką wybitnego, polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, który komponował muzykę instrumentalną, ale najwyżej cenione są jego utwory wokalne. Skomponował ponad 280 pieśni z towarzyszeniem fortepianu, które zawarł w 12 zeszytach zwanych Śpiewnikami domowymi. 

  12 listopada w Mławskiej Hali Sportowej odbył się finał rejonu w badmintona. Udział w nim zagwarantowali sobie nasi chłopcy z rocznika 2005, którzy sprawili nam ogromną niespodziankę wygrywając rywalizację w swojej kategorii wiekowej. W najtrudniejszym spotkaniu udanie zrewanżowali się za zawody powiatowe drużynie z Wiśniewa 2:1. Dzięki temu będą mogli reprezentować nasz rejon na XXII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 21 listopada w Radomiu. Brawo.
Skład: Ciesielski Damian, Ciesielski Dominik, Rogowicz Dominik.

  Nasza szkoła otrzymała dziś dyplom i podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Uczniowie odwiedzili i uporządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności.

   Nasza szkoła nawiązała współpracę z panem Emanuelem z Rwandy, który obecnie mieszka w Polsce. Emanuel dobrze mówi po polsku, ale również biegle posługuje się angielskim i francuskim. Zajęcia były prowadzone w klasie 2 c i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Emanuel mówił do dzieci przede wszystkim w języku angielskim i francuskim.

   W naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj wolności. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

  Ogólnopolska akcja #SzkołaDoHymnu to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży, która miała na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W piątek 8 listopada i w naszej szkole wybrzmiał hymn, śpiewany przez całą społeczność szkolną. Wspólne odśpiewanie hymnu było kontynuacją ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

   Blisko 600 zawodników wzięło udział w tegorocznym, już XXIX, Biegu Niepodległości, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Wyścigi odbywały się ulicami wokół parku miejskiego, a dystanse uzależnione były od kategorii wiekowych uczestników. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i odblaski.
Z naszej placówki miejsca na podium zajęli:
- Patrycja Gołębiewska z klasy 1a - 3 miejsce
- Jakub Mostek z klasy 2a - 1 miejsce
- Julia Welenc z klasy 2b - 2 miejsce - Kamil Domarecki z klasy 2b - 3 miejsce
-Jan Śledziński z klasy 7a - 2 miejsce.
W klasyfikacji ogólnej w kategorii dziewcząt klas 1-3, nasza szkoła zajęła 2 miejsce.
Brawa należą się wszystkim zawodnikom, którzy ten wolny dzień postanowili spędzić aktywnie i wziąć udział w biegu.

Joomla Template by Joomla51.com