11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Tegoroczna złota polska jesień dała nam wiele darów. Uczniowie klasy  2c Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie bardzo chętnie tej jesieni odwiedzali pobliskie tereny leśne, parki oraz ogrody w poszukiwaniu kasztanów, żołędzi, liści, kwiatów, grzybów oraz owoców. Swoje zbiory dzieci gromadziły w klasie - w ten sposób powstał klasowy kącik jesienny.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu tradycyjnie opiekują się grobami Żołnierzy Batalionów Chłopskich poległych w 1945 roku oraz grobami Żołnierzy września 1939 roku. Porządkowanie grobów żołnierzy i zapalanie na nich zniczy to znak wdzięczności i pamięci, to piękne lekcje historii i patriotyzmu. Naszych wolontariuszy nie zabraknie w miejscach Pamięci Narodowej także w przeddzień Święta Zmarłych.

  Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. M. Harzyńską i p. K. Weselak  byli w Mateczniku Mazowsze na cudownym  koncercie edukacyjnym dla dzieci „FANTAZJA POLSKA- POLSKIE TAŃCE NARODOWE”. Zespół Mazowsze wprowadził nas w  zaczarowany świat muzyki i tańca.

       Słoneczny wtorek, 15 października 2019 r., klasy V a, b, c i d wraz z wychowawcami, panią pedagog Joanną Bazyl i panią Wiolettą Żerańską, spędziły w Malborku. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie największego średniowiecznego zamku krzyżackiego w Europie. A w nim wystaw: bursztynu i rycerskiego uzbrojenia oraz pomieszczeń używanych przez Wielkich Mistrzów Zakonu, ich gości, rycerzy i sługi.

   Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do podziękowań  składanych nauczycielom, emerytom oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi naszej placówki.  

 Naszym tegorocznym obchodom  tego pięknego święta towarzyszyły słowa Kamila Cypriana Norwida ”Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”.  Uczniowie klasy VII c w imieniu całej społeczności uczniowskiej  w swoim programie artystycznym  wyrazili wdzięczność  za trud włożony w  wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo, za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za  pomocne dłonie.

   W środę 9 października na stadionie MOSiR w Ciechanowie odbył się finał rejonu w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny: mieszana rocznik 2009 i młodsi, chłopcy rocznik 2005 - 2006 i dziewczęta 2005 - 2006. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam najmłodsza sztafeta, która w bardzo dobrym stylu zajęła III miejsce.

  W środę 9 października 2019 r. klasa VI a wraz z wychowawcą p. Moniką Brzozowską wzięła udział w 8 edycji akcji Narodowe Czytanie. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W roku bieżącym Para Prezydencka do wspólnego czytania wybrała  8 nowel.

Tego dnia podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasa VI a gościli pp. Wicedyrektor Beatę Ciesielską – Betlińską oraz Hannę Kanigowską, pracownika szkolnej biblioteki.

    W ramach zajęć pozalekcyjnych z języka polskiego uczniowie klas 6a, 7a, 7c wykonali lapbooki, czyli teczki tematyczne, w których umieścili wiadomości dotyczące zagadnień omawianych na lekcjach języka polskiego. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni, którą uczniowie wypełnili informacjami. Każde zagadnienie zostało przekazane w inny, ciekawy sposób. Uczniowie w ten sposób powtórzyli materiał omawiany na lekcjach a jednocześnie świetnie się przy tym bawili.

Joomla Template by Joomla51.com