11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

 Pracując metoda projektu, uczennice: Maja Gólnik, Kinga Przyborowska i Karolina Trzpil przygotowały Kronikę lektury: Pajączek na rowerze - Ewy Nowak i przedstawiły ją koleżankom i kolegom z kl. V d na lekcji j. polskiego. Prezentacja wyników samodzielnej pracy z książką, to ciekawa forma zachęcania innych do sięgnięcia po lekturę.

  29.11.2019 r klasa 1b znalazła czas na radosną zabawę. W gronie swoich kolegów i koleżanek z wychowawczynią bawiliśmy się w andrzejkowe wróżby. Były czerwone serca z wypisanymi imionami dziewczynek i chłopców, które nakłuwaliśmy magiczną szpilką. Losowaliśmy karteczki z ukrytymi zawodami, jakie będziemy w przyszłości wykonywali.
Degustowaliśmy domowe rogaliki, w których były ukryte napisy z zadaniami do wykonania na terenie klasy.

Dnia 27 listopada 2019 r. klasa V a na lekcji j. polskiego pracowała z lekturą: 

            ,, Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa. 

   Uczniowie podzieleni na grupy tworzyli mapę tego baśniowego królestwa. Dobra współpraca w zespołach zaowocowała ciekawymi rozwiązaniami.

             Zobaczcie sami!

   22 listopada w naszej hali gimnastycznej chłopcy z klas VII - VIII rozegrali turniej finałowy w unihokeja. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP 4, SP Szydłowo, SP Wieczfnia Kościelna i SP Wiśniewo. W pierwszym meczu wygraliśmy 1:0 z Szydłowem, w drugim przegraliśmy 3:0 z Wieczfnią i w trzecim wygraliśmy 2:0 z Wiśniewem. W końcowej rywalizacji zajęliśmy II miejsce. 
 Pozwoli nam to  na reprezentowanie naszego powiatu na zawodach rejonowych. Brawo chłopcy.
Skład: Endrzejczyk Bartłomiej, Jezierski Alan, Myśliwczyk Eryk, Rychcik Miłosz, Olszewski Igor, Wilk Stanisław, Kuciński Adrian, Wasiński Kacper, Ciesielski Damian, Ciesielski Dominik, Rogowicz Dominik, Kapitański Filip.

   Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Aleksandrze Ogrodzińskiej z klasy VIIc , która 26 listopada otrzymała stypendium w kategorii „nauki ścisłe” w ramach Programu Stypendialnego "Inwestycja w region- inwestycja w młodzież" ufundowanego przez firmę Cedrob S.A.
Ola w swojej autoprezentacji przedstawiła nie tylko swoje osiągnięcia, ale i pasje związane z malarstwem oraz dalsze plany na przeszłość.
Gratulujemy Oli, i życzymy sukcesów w dalszym rozwoju.

    W dniach 22/23 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 odbyła się „Nocka w szkole”. Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII. Wieczór oraz noc w szkole była pełna wrażeń oraz emocji, gdyż obfitowała w wiele atrakcji.
Po powitaniu wszystkich zebranych przez Panią wicedyrektor oraz odczytaniu „Regulaminu nocki w szkole” przystąpiono do realizacji planu przygotowanego na tę okoliczność przez członków Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. W pierwszym zadaniu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz usystematyzować wiadomości z różnych dziedzin poprzez udział w turnieju wiedzy „Jeden z Dziesięciu”.

  Nasi uczniowie z radością przyłączyli się do IX akcji Bożonarodzeniowa Kartka dla Bohatera organizowanej przez Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”. Kartki świąteczne, laurki zostały dziś przesłane do głównego koordynatora akcji w Szczecinie i będą stanowić jeden z elementów Paczek Świątecznych dla tych, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Kartka dla Bohatera to nasze gorące podziękowania za Ich walkę i poświęcenie.

   Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz zespołami interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działającymi na terenie powiatu mławskiego już po raz jedenasty włącza się w międzynarodową kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Kampania adresowana jest głównie do mężczyzn i trwa od 25 listopada do 10 grudnia.
Biała wstążka jest symbolem przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To symboliczny, ale bardzo ważny gest, a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem. Kampania jest prowadzona w ponad 55 krajach.

Joomla Template by Joomla51.com