11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

   W październiku Filia nr 1 MBP przygotowała jesienny wystrój na spotkania z grupami przedszkolnymi z Przedszkola nr 2 w Mławie. Dzieci mogły podziwiać piękne dynie oraz różne liście, szyszki i owoce, które pojawiają się jesienią w naszych lasach.
Dzieci mogły podziwiać również przepiękne jesienne prace uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Mławie.

  Dnia 17.10.18 dzieci cztero i pięcioletnie z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 wzięły udział w jesiennym turnieju sprawnościowym. Celem turnieju było między innymi rozwijanie sprawności ruchowej poprzez gry i zabawy, uczenie aktywnych form spędzania wolnego czasu, promowanie zdrowego stylu życia, warzyw, owoców, integracja grup przedszkolnych.

  Dnia 9.X. 2018 r., naszych 5 – latków odwiedziła policja z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
Pani policjantka przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe.

  20 września grupa „Żabki” odwiedziła zakład KORMEZ produkujący kołdry, poduszki , pościele itp. Pan Zbigniew Korczak, właściciel firmy wraz z pracownikami oprowadził nas po całym zakładzie. Dzieci miały okazję poznać cały przebieg powstawania miękkiej i puszystej kołdry. Wprowadzone zostały również w tajniki krawiectwa i mogły obserwować sprawną pracę pań krawcowych.

  Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególnie dużą rolę przywiązuje się do bezpieczeństwa. Dlatego też w asyście Państwowej Straży Pożarnej w Mławie odbyła się próbna ewakuacja placówki. Miało to na celu przypomnienie uczniom oraz przedszkolakom, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz profil na Facebook'u - Galeria

  Dzień Kropki to ważny dzień dla naszej placówki. Tego dnia dużo uwagi poświęcone jest talentom i wierze we własne możliwości. Ważne jest aby od najmłodszych lat uczyć dzieci, że każdy może odkryć w sobie niezwykły talent. Dlatego też przedszkolaki z MPS nr 2 z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania i prace plastyczne poświęcone kropce.

   W poniedziałek, 10 września wychowankowie z grupy IX uczestniczyli w zajęciach sportowych, w których główną rolę odgrywały zabawy i ćwiczenia z piłką. Zajęcia prowadził zaproszony gość - trener Akademii Piłkarskiej, Nazar Litun. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, poprawa kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej oraz uczenie zdrowej rywalizacji.
Zajęcia poprzedziła rozmowa dydaktyczna, prowadzona przez trenera na temat sportu i jego wpływu na zdrowie człowieka.

     W dniach 28- 29. 08.2018 r odbyły się MPS nr 2 zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci.
Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest bardzo ważnym momentem w życiu dzieci i rodziców. Dni adaptacyjne są po to, by przyszłe przedszkolaki poznały budynek przedszkola, swoje sale i Panie, a tym samym zmniejszyły stres oraz obawy związane z rozstaniem z rodzicami.

Joomla Template by Joomla51.com