11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

 28 listopada br. w ZPO nr 2 odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Sprawnościowy „Jestem Sprawny i Bezpieczny”.
W tym ważnym dniu udział wzięło 8 placówek: Przedszkole Dzieciątka Jezus, Przedszkole Bajkowy Dworek, Katolicka Szkoła Podstawowa, SP nr 6, SP nr 3, MPS nr 3, MPS nr 1 oraz ZPO nr 2.

    Hej, hej za nami tydzień głosowania w akcji

"Dzieciaki do  rakiet" 

przed nami jeszcze 24 dni...   Nadal prosimy o głosy. Przypominamy, iż głosować można codziennie. Jednorazowo dajemy 5 głosów (albo więcej jeśli używamy różnych urządzeń) dla Was to 5 kliknięć dla Nas to bardzo dużo...

Więcej informacji o konkursie na stronie Urzędu Miasta Mława.

ZAGŁOSUJ

   Trudne zagadnienia teologiczne są teraz jeszcze prostsze, od kiedy Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 2 zostało zaopatrzone w tablicę interaktywną. Nasza katechetka pani Magdalena Tucholska za pomocą filmu, obrazu i muzyki efektywniej przybliża dzieciom wiedzę dotyczącą wiary.

Przedszkolaki bawią się,
skaczą,słuchają i śpiewają,
mowę swoją usprawniają.

  Czterolatki chętnie uczestniczą w zajęciach logopedycznych prowadzonych przez panią Joannę Chrzczon. Nauczyciel wspomaga rozwój poznawczy dzieci. Usprawnia motorykę małą i dużą, rozwija kompetencje społeczne i emocjonalne oraz prowadzi trening słuchowy, co wpływa na kształtowanie się prawidłowej mowy.

    W dniu 14 listopada 2018 roku odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pasowania na przedszkolaka. Wzięły w niej udział dzieci z trzech grup: I „Biedronki”, II „Pszczółki”, III „Motylki”.
   To wyjątkowe wydarzenie w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną. W tym szczególnym dniu nasi milusińscy zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte w przedszkolu. Z uśmiechem na twarzach recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli.

  W niedzielę, 11 listopada w Dniu Święta Niepodległości wokół parku miejskiego odbył się “Bieg Niepodległości”, którego celem było propagowanie aktywnego trybu życia oraz upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  W zorganizowanym biegu nasze przedszkole reprezentowało siedmioro dzielnych biegaczy: sześcioro z grupy IX i jeden z grupy X. Dzieci miały do pokonania dystans 200 metrów.

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

    5 listopada to Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji do Filii nr 1 przyszły dwie grupy przedszkolne, aby wysłuchać bajki o Czerwonym Kapturku, czytanym przez zaproszonego gościa- Panią Ewę Przybysz..Dzieci po wysłuchaniu bajki bardzo chciały spotkać się z Czerwonym Kapturkiem i tak głośno go wołały,ze w końcu się pojawił. Czerwony Kapturek poprosił dzieci aby pomogły mu spakować koszyk dla babci, bo przez swoje roztargnienie zupełnie zapomniał co to miało być.

Joomla Template by Joomla51.com