11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

   Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia grupa IX i X MPS nr 2 wykonała popularne w Wielkiej Brytanii świąteczne ruloniki zawierające niespodziankę przypominającą duże cukierki.
Przedszkolaki dowiedziały się, że „Christmas cracker” to tradycyjny element przyjęć i obiadów bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii. Zgodnie ze zwyczajem otwierany jest on przez dwie osoby przy świątecznym stole.

    Chociaż do świąt jeszcze kilka dni przedszkolaki już myślą o świątecznych wypiekach. Środowe przedpołudnie 19 grudnia dzieci spędziły bardzo pracowicie. Zgromadziły w swojej sali składniki potrzebne do wypieku pierniczków, bez których święta nie mają swojego uroku i zapachu. Do przygotowanej miski dzieci włożyły potrzebne produkty: mąkę, jajka, cukier, miód, kakao, margarynę, sodę i przyprawę do pierników.

    5.12.2018 cztery grupy przedszkolaków (V, VI, VII, VIII) udały się na wyjazdowe pieczenie pierniczków do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Wraz z Mikołajem i jego pomocnikami nasi milusińscy zabawili się w cukierników. Sami wałkowali przygotowane ciasto, wykrawali pierniczki przy pomocy różnych foremek, a po upieczeniu z wielkim zapałem dekorowali je różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Część ciasteczek wylądowała oczywiście w brzuszkach małych cukierników.

  Smakowicie zapachniało w naszym przedszkolu, a to za sprawą naszych małych kucharzy z grupy IV „Żabki”. W ramach zajęć dydaktycznych odbyły się zajęcia kulinarne, w czasie których dzieci poznały wybrane akcesoria kuchenne i zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Dzieci pod kierunkiem pań z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiliśmy do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!!

  6 grudnia 2018 tradycyjnie, jak co roku zawitał do naszego przedszkola Mikołaj.
Ten wyjątkowy gość był entuzjastycznie przyjęty przez wszystkie dzieci. Spotkanie z Mikołajem to zawsze wielkie przeżycie i radość dla przedszkolaków. Każde dziecko zostało obdarowane upominkiem. Na ulubieńca wszystkich milusińskich czekała miła niespodzianka. Dzieci przywitały naszego gościa wierszem, tańcem i piosenką. Wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.
Mikołaj był pełen podziwu dla małych artystów. Obiecał, że za rok do nich powróci.


Upamiętniając zwyczaje wróżb w Wigilię Św. Andrzeja co roku odbywa się impreza andrzejkowa. Tym razem zaprosiła nas do biblioteki pani Lidia Piskorska z filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Tam dzieci spotkały wróżkę Kasandrę i wróżkę Tygruszkę.

Niezwykłe, magiczne wróżki przepowiadały przyszłość, wróżyły czy spełnią się marzenia.

  Dnia 30.11.2018 roku, w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie odbyły się zabawy Andrzejkowe. W grupach przedszkolnych, dzieci zapoznały się z tradycją Andrzejek. Na przedszkolaków czekała moc atrakcji. Przedszkolaki poprzez zabawę dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, poznały symbolikę liczb, a rzut monetą do wody wskazał komu w przyszłości się poszczęści.

Joomla Template by Joomla51.com