11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

 25 marca przedszkolaki z grup VI, VII, IX i X pożegnały zimę i przywitały długo wyczekiwaną wiosnę! Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło. Dzieci wcieliły się w role bociana, żabek, biedronek, motylków, kwiatów ale również zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla pierwszych dni wiosny. Zadania dotyczące tradycji żegnania zimy i powitania wiosny okazały się być bardzo interesujące.

 W dniu 21 marca grupę IX oraz grupę X odwiedziła pani Anna Zakrzewska. Pani Ania zapoznała przedszkolaków z elementami pracy przyrodnika i laboranta. Podczas zajęć dzieci poznały przyrządy stosowane w różnych laboratoriach oraz ćwiczyły ich używanie np. pipetując ciecz. Przedszkolaki obserwowały ciekawe doświadczenia np. zmieniającą kolor ciecz. Ostatnie doświadczenie wzbudziło najwięcej emocji i pobudziło wyobraźnię dzieci, kiedy z zapalonego cukru powstał “stwór”.

  12.03.2019 r. w ZPO nr 2 w Mławie odbyła się Międzyprzedszkolna Zimowa Olimpiada Sportowa 5- latków. Główne cele spotkania to m.in. rozwijanie sprawności ruchowej i motorycznej u dzieci, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw i gier zespołowych, rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach porażki lub zwycięstwa oraz integracja między placówkami oświatowymi. Do udziału w olimpiadzie przystąpiło pięć drużyn:

Zespół Placówek Oświatowych nr 1

Zespół Placówek Oświatowych nr 2

Zespół Placówek Oświatowych nr 3

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr  4

Przedszkole Dzieciątka Jezus

W czwartek, 14 marca br. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie odbyła się XIII edycja “Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego utworów Marii Konopnickiej”.

Wychowanka naszego przedszkola – Lena Dobrzyńska dumnie reprezentowała nasze przedszkole. Z wielkim zapałem i entuzjazmem zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie. Lenka za recytację wiersza pt. “Stefek Burczymucha” otrzymała wyróżnienie.

W czwartek  28.02.2019 r w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Pawła Szulca – strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej  Pożarnej w Mławie. Pan Paweł w prosty i ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, równocześnie prezentując ubiór strażaka i podręczny sprzęt.

W czasie spotkania dzieci zostały zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe. 

  Po raz kolejny społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zaangażowała się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Jak co roku zorganizowana została zbiórka karmy dla psów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Nadzieja” w Napierkach. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu psów w schronisku. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obcy.

  Zwierzęta świata to jeden z ulubionych tematów dzieci. W ramach podsumowania zajęć tygodniowych dzieci z grupy IX i X wcieliły się w nietypowych odkrywców. Dzieci wykazały się bystrością i bez większego trudu tropiły zwierzęta z różnych stron świata oraz nazywały poznane kontynenty. Na zakończenie nadały swojej "części świata" nieco koloru...

Joomla Template by Joomla51.com