11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

    4 czerwca 2019 r., w ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka, przedszkolaki z grup IX i X MPS nr 2 wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Olsztyna. Program wycieczki zawierał między innymi wizytę w Teatrze Lalek, gdzie dzieci zachwyciło niezwykłe przedstawienie pt.: „Piotruś Pan”. Nikomu nie straszy był Kapitan Hak, czy krokodyl! Kolejną atrakcją był pobyt w edukacyjnej sali zabaw „Warmiolandii”. Dzieci miały możliwość tworzenia konstrukcji z różnego rodzaju klocków.

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert na dzierżawę pomieszczeń kuchennych i wyposażenia oraz prowadzenie stołówki

w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

06-500 Mława, ul. Graniczna 39

w dniu 31.05.2019 r. wyłoniono wykonawcę tego zadania.

Od 1 września 2019 roku zadanie będzie realizowała firma:

Restauracja „U KUBARY” Włodzimierz Kubarski,
 06-500 Mława, ul. Stary Rynek 7

    Od 1997 roku na przełomie maja i czerwca odbywa się akcja wręczania książek dzieciom kończącym edukację przedszkolną. W tym roku dzieci otrzymały od Miejskiej biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa  w Mławie piękną książkę, zatytułowaną „Poznaj Polskę” oraz kolorowe dyplomy.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach, które przygotowały na tę okoliczność dyrektor Maria Świtoń i bibliotekarka Lidia Piskorska.

 

   W piątek, 10 maja nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego – lekarz oraz dwóch ratowników medycznych.
  Podczas spotkania nasi goście opowiedzieli przedszkolakom na czym polega ich praca. Załoga karetki w przystępny sposób wytłumaczyła dzieciom w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Ponadto dzieci utrwaliły numery alarmowe, przypomniały sobie wyposażenie apteczki oraz usłyszały zasady postępowania w razie wypadku. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyło się zwiedzanie karetki od wewnątrz oraz zaprezentowanie przez ratownika medycznego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Dziękujemy panu Arturowi, Marcinowi i Łukaszowi za pouczającą lekcję i poświęcony czas.

  W piątek, 29 marca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się uroczystość podsumowania Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego “Ponad Barierami”. Naszą placówkę godnie reprezentowały trzy uczennice Lena Dobrzyńska i Aleksandra Siemianowska z grupy “O” oraz Alicja Siemianowska z IV klasy. 

Dnia 28 marca 2019 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie został  podsumowany Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Ja, moja rodzina, moje miasto”, w którym brali udział uczniowie i przedszkolaki z mławskich szkół  i przedszkoli.

   Celem konkursu było promowanie najbliższego środowiska i naszego miasta. Uczestnicy zaprezentowali swoje prace, które można było podziwiać na wystawie. Prace były bardzo pomysłowe, wykonywane różnymi technikami. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie i zostali zaproszenie jako laureaci po odbiór nagród.

Joomla Template by Joomla51.com