11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  15 lutego 2019 roku przedszkolaki z grupy X w ramach podsumowania tematyki tygodniowych zajęć wzięły udział w "Quizie muzycznym". Dzieci doskonale radziły sobie z pytaniami dotyczącymi instrumentów muzycznych, wiedziały także kim był Fryderyk Chopin oraz do czego służy klucz wiolinowy. Praca zespołowa pozwoliła kształtować komunikację i współpracę. Dzięki temu wszystkie drużyny uzyskały maksymalną liczbę punktów, a każdy przedszkolak zdobył tytuł Mistrza quizu muzycznego! Gratulujemy!

  Kolejny raz, dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie,  biblioteka -Filia nr 1 miała udostępnione pomieszczenie do przeprowadzania zajęć w czasie ferii zimowych 2019.  Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie i wolontariuszmi ( działających przy MOPS-sie ) dzieci ze Szkoły nr 4 i przedszkolaki z Przedszkola nr 2 miały zapewnione wiele atrakcyjnych imprez  :

   Dzień Babci i Dziadka to bez wątpienia szczególne święto nie tylko dla wnucząt, ale i dla ich wspaniałych Babć i Dziadków. Tego dnia w ZPO nr 2 na zaproszonych gości czekało wiele niespodzianek. Niezmiennie, pierwszym punktem programu było przedstawienie teatralne zorganizowane przez nauczycieli, rodziców, uczniów oraz przyjaciół szkoły, którzy z wielką radością mogli wystąpić przed tak znamienitą publicznością. Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł „Śpiąca Królewna”.

 Bal karnawałowy to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez przez przedszkolaki z MPS nr 2 w Mławie. Jak co roku na dzieci czekało wiele wspaniałych atrakcji. Na bal przybyło wielu znamienitych superbohaterów, czy księżniczek z różnych baśni.

  W piątek 25 stycznia 2019 r. w Publicznym Przedszkolu Dzieciątka Jezus odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem

“Hej Kolęda, Kolęda…”

 Wielu uczestników zmagało się w przeglądzie wokalnym, w tym również wychowanka naszego przedszkola – Lena Dobrzyńska. Lenka zajmując III miejsce w jedyny i niepowtarzalny sposób zaprezentowała pastorałkę pt. “Bosy Pastuszek”.

 23 stycznia 2019 roku, tuż przed feriami w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbyło się spotkanie muzyczne z przedstawicielami Agencji Artystycznej  „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „Piotruś i wilk”.

Tematem przewodnim spotkania była muzyka ilustracyjna, która naśladuje dźwięki otaczającego świata. Muzyka ta działa na wyobraźnię i słyszymy ją codziennie w bajkach, reklamach itp.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

  ponieważ wszelkie dobro,

które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

Flora Edwards

 

 

   W Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie od wielu lat organizowane są akcje charytatywne, które mają na celu niesienie pomocy innym. I w roku 2018 nie mogło być inaczej.

Joomla Template by Joomla51.com