11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  Smakowicie zapachniało w naszym przedszkolu, a to za sprawą naszych małych kucharzy z grupy IV „Żabki”. W ramach zajęć dydaktycznych odbyły się zajęcia kulinarne, w czasie których dzieci poznały wybrane akcesoria kuchenne i zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Dzieci pod kierunkiem pań z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiliśmy do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!!

  6 grudnia 2018 tradycyjnie, jak co roku zawitał do naszego przedszkola Mikołaj.
Ten wyjątkowy gość był entuzjastycznie przyjęty przez wszystkie dzieci. Spotkanie z Mikołajem to zawsze wielkie przeżycie i radość dla przedszkolaków. Każde dziecko zostało obdarowane upominkiem. Na ulubieńca wszystkich milusińskich czekała miła niespodzianka. Dzieci przywitały naszego gościa wierszem, tańcem i piosenką. Wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.
Mikołaj był pełen podziwu dla małych artystów. Obiecał, że za rok do nich powróci.


Upamiętniając zwyczaje wróżb w Wigilię Św. Andrzeja co roku odbywa się impreza andrzejkowa. Tym razem zaprosiła nas do biblioteki pani Lidia Piskorska z filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Tam dzieci spotkały wróżkę Kasandrę i wróżkę Tygruszkę.

Niezwykłe, magiczne wróżki przepowiadały przyszłość, wróżyły czy spełnią się marzenia.

  Dnia 30.11.2018 roku, w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie odbyły się zabawy Andrzejkowe. W grupach przedszkolnych, dzieci zapoznały się z tradycją Andrzejek. Na przedszkolaków czekała moc atrakcji. Przedszkolaki poprzez zabawę dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, poznały symbolikę liczb, a rzut monetą do wody wskazał komu w przyszłości się poszczęści.

 28 listopada br. w ZPO nr 2 odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Sprawnościowy „Jestem Sprawny i Bezpieczny”.
W tym ważnym dniu udział wzięło 8 placówek: Przedszkole Dzieciątka Jezus, Przedszkole Bajkowy Dworek, Katolicka Szkoła Podstawowa, SP nr 6, SP nr 3, MPS nr 3, MPS nr 1 oraz ZPO nr 2.

    Hej, hej za nami tydzień głosowania w akcji

"Dzieciaki do  rakiet" 

przed nami jeszcze 24 dni...   Nadal prosimy o głosy. Przypominamy, iż głosować można codziennie. Jednorazowo dajemy 5 głosów (albo więcej jeśli używamy różnych urządzeń) dla Was to 5 kliknięć dla Nas to bardzo dużo...

Więcej informacji o konkursie na stronie Urzędu Miasta Mława.

ZAGŁOSUJ

   Trudne zagadnienia teologiczne są teraz jeszcze prostsze, od kiedy Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 2 zostało zaopatrzone w tablicę interaktywną. Nasza katechetka pani Magdalena Tucholska za pomocą filmu, obrazu i muzyki efektywniej przybliża dzieciom wiedzę dotyczącą wiary.

Przedszkolaki bawią się,
skaczą,słuchają i śpiewają,
mowę swoją usprawniają.

  Czterolatki chętnie uczestniczą w zajęciach logopedycznych prowadzonych przez panią Joannę Chrzczon. Nauczyciel wspomaga rozwój poznawczy dzieci. Usprawnia motorykę małą i dużą, rozwija kompetencje społeczne i emocjonalne oraz prowadzi trening słuchowy, co wpływa na kształtowanie się prawidłowej mowy.

Joomla Template by Joomla51.com