11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  Dnia 17 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Kościół moim domem", w którym wzięły udział dzieci 6-letnie, dzieci z klas I-III i IV-VI z mławskich szkół.

   Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku rodziny, kościoła oraz siebie samych.

  Wszystkie dostarczone prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, były wykonane różnymi technikami plastycznymi, niektóre wymagały dużego nakładu pracy własnej uczniów.

Drodzy Rodzice!

   Przedszkole jest miejscem, w którym dziecko rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. Tu poznaje zasady współpracy w grupie, zaczyna odkrywać tajemnice świata, staje się samodzielne i przygotowane do nauki w szkole. Co roku starannie przygotowujemy wychowanków do przekraczania progu szkoły. Od trzech lat w tym gronie obok sześciolatków są też dzieci młodsze. Dzięki staraniom naszej wspaniałej kadry pedagogicznej dzieci pięcioletnie na równi z sześciolatkami śmiało przygotowują się do nauki w klasie pierwszej nie tracąc czasu na powtarzanie programu z klasy „zerowej". Nasi nauczyciele przygotowali dla rodziców dzieci urodzonych w 2006 roku pełną informację o gotowości ich dzieci do podjęcia nauki w szkole. Nasza szkoła jest w pełni przygotowana do przyjęcia dzieci sześcioletnich. Czekają na nie pięknie wyposażone sale lekcyjne, sala gimnastyczna z pomocami „radosnej szkoły", wspaniały plac zabaw. Każdemu dziecku sześcioletniemu trafiającemu do naszej szkoły poświęcimy wiele troski i uwagi.

   Polecamy Rodzicom stronę www.6latek.ore.edu.pl, informacje tam zawarte pozwolą Państwu podjąć decyzję o posłaniu dzieci sześcioletnich do szkoły.

 

    W dniu 4 kwietnia w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbył się już coroczny Wielkanocny Turniej Sprawnościowy „Z JAJEM" , który przybliżył tradycje wielkanocne, wdrażał zasady zdrowej rywalizacji, uczył współdziałania z partnerem i grupą, a przede wszystkim bawił i cieszył dzieci. Dzieci malowały wielkanocne pisanki, toczyły jaja kijem golfowym, szukały pisanek w pojemniku z makulaturą.

 

 2.04. 2012 roku nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie interaktywne pt.: „Bezpieczna droga na dwóch nogach".

Dzięki temu ciekawemu spektaklowi dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przepisy ruchu drogowego.

Wykazały się też dużą znajomością tego tematu. Przedstawienie podobało się dzieciom i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

  

   W Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie odbył się konkurs plastyczny „Pisanka, ach pisanka", w którym wzięło udział 27 przedszkolaków i 37 uczniów. Format prac był dowolny, a wszystkich zadziwiło jajo, które miał około metr wysokości . Do wykonania prac konkursowych dzieci użyły wielorakich materiałów. Nietypowe pisanki wykonane były z masy solnej, styropianu, masy papierowej, plasteliny, modeliny i balonów

      29 marca o godz. 10.00 przy dźwiękach muzyki Vivaldiego „Cztery Pory Roku" rozpoczęła się impreza muzyczno – literacko – przyrodnicza – „Witaj Wiosno"!

W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki pięknie przebrane w kwiaty, motyle, żabki, listki, słoneczka i biedronki oraz zaproszeni rodzice.

Żeby wiosna mogła na dobre u nas zagościć, dzieci przegnały zimę wesołą piosenką i zwróciły się z prośbą do Pani Dyrektor, żeby przyprowadziła do naszego przedszkola Panią Wiosnę.

   Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu rozpoczynają się 12 kwietnia. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i życzymy miłej zabawy.

Joomla Template by Joomla51.com