11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

 

    W dniu 4 kwietnia w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbył się już coroczny Wielkanocny Turniej Sprawnościowy „Z JAJEM" , który przybliżył tradycje wielkanocne, wdrażał zasady zdrowej rywalizacji, uczył współdziałania z partnerem i grupą, a przede wszystkim bawił i cieszył dzieci. Dzieci malowały wielkanocne pisanki, toczyły jaja kijem golfowym, szukały pisanek w pojemniku z makulaturą.

 

 2.04. 2012 roku nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie interaktywne pt.: „Bezpieczna droga na dwóch nogach".

Dzięki temu ciekawemu spektaklowi dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przepisy ruchu drogowego.

Wykazały się też dużą znajomością tego tematu. Przedstawienie podobało się dzieciom i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

  

   W Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie odbył się konkurs plastyczny „Pisanka, ach pisanka", w którym wzięło udział 27 przedszkolaków i 37 uczniów. Format prac był dowolny, a wszystkich zadziwiło jajo, które miał około metr wysokości . Do wykonania prac konkursowych dzieci użyły wielorakich materiałów. Nietypowe pisanki wykonane były z masy solnej, styropianu, masy papierowej, plasteliny, modeliny i balonów

      29 marca o godz. 10.00 przy dźwiękach muzyki Vivaldiego „Cztery Pory Roku" rozpoczęła się impreza muzyczno – literacko – przyrodnicza – „Witaj Wiosno"!

W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki pięknie przebrane w kwiaty, motyle, żabki, listki, słoneczka i biedronki oraz zaproszeni rodzice.

Żeby wiosna mogła na dobre u nas zagościć, dzieci przegnały zimę wesołą piosenką i zwróciły się z prośbą do Pani Dyrektor, żeby przyprowadziła do naszego przedszkola Panią Wiosnę.

   Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu rozpoczynają się 12 kwietnia. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i życzymy miłej zabawy.

     

W środę 14 marca dzieci 6-letnie z Miejskiego Przedszkola Samorządowego Nr 2 zaprezentowały wiersze Marii Konopnickiej na VI Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie. Największą popularnością cieszyły się wiersze "Małe praczki" i "Muchy samochwały".

  W styczniu został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci 5-6-letnich z naszego przedszkola, pt. "Zimowe zabawy". Organizatorkami były p. Milena Krajewska i p. Barbara Golian.

Cele konkursu to:

- propagowanie aktywnego stylu zycia i wypoczynku;

- rozwijanie wyobraźni plastycznej.

Joomla Template by Joomla51.com