11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

W dniu 16 czerwca 2012r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 odbył się Piknik rodzinny pod hasłem „Wszystko dziś dla mamy i wszystko dziś dla taty". Organizatorami przedsięwzięcia byli: nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 i Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie, Rada Rodziców, pracownicy administracji i obsługi pod kierunkiem Dyrekcji Placówki p. Joanny Wyszkowskiej i p. M. Krupy.

12.06.2012 r. odbył się w naszej placówce ZPO nr 2 turniej sprawnościowy „Jestem sprawny i bezpieczny". Do udziału zaprosiliśmy przedszkola i szkoły podstawowe z naszego miasta.

Celem tej imprezy było podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej dzieci oraz utrwalanie zasad prawidłowego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, kształtowanie nawyku dbania o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi ludźmi, w kontaktach ze zwierzętami.

Zespoły 6-osobowe uczestniczyły w konkurencjach sportowych i rozwiązywały zadania umysłowe. Poza aktywnością fizyczną, zwinnością, zręcznością i szybką reakcją musiały wykazać się umiejętnościami: rozwiązywaniem zagadek, quizów, układaniem puzzli itp.

  1.06.2012 r. z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy III, IV i V uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Płocka.

   Pierwszym punktem programu w tym mazowieckim mieście był rejs statkiem po Wiśle. Dzieci obejrzały statek, z pokładu podziwiały królową polskich rzek i panoramę miasta. Następnie zwiedziły ogród zoologiczny, z zaciekawieniem obserwowały wszystkie zwierzęta i ich zwyczaje. Podobały im się zarówno małe małpki kapucynki jak i ogromne słonie, żyrafy. Z wypiekami na twarzy oglądały jadowite gady. W mini zoo bawiły się z kozami, świnkami i królikami. Pobyt w płockim ogrodzie zoologicznym był dla dzieci naturalnym źródłem wiedzy przyrodniczej a jednocześnie wspaniałą zabawą.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."- Janusz Korczak

   1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Od samego rana były zabawy, konkursy i niespodzianki. Nastroju nikomu nie zepsuł nawet pochmurny, deszczowy poranek. Dzieci doskonale wiedziały, że to ich święto i czekały na przygotowane dla nich atrakcje. Jedną z nich było przedstawienie teatralne pt. „Bajka o Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce", które zaprezentowały dzieci z klasy VI. Wielką radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy farbkami, dzięki czemu sala zapełniła się motylkami, tygryskami, lwami i kotkami. Poczęstunek w postaci lodów i pizzy był dopełnieniem radości tego dnia.

25 maja 2012 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Mamy i Taty.

Zaproszeni rodzice najpierw obejrzeli teatrzyk „Kot w butach", wystawiony przez najstarsze przedszkolaki. Następnie we wszystkich grupach wiekowych podziwiali występy swoich dzieci, które recytowały wiersze, śpiewały piosenki, odgrywały scenki. Wszyscy zajadali się przygotowanymi słodkościami. Rodzice od swoich pociech otrzymali laurki i kwiaty. Mamy były bardzo wzruszone i szczęśliwe, a tatusiowie dumni.

   W naszym przedszkolu został przeprowadzony konkurs plastyczno-konstrukcyjny „Ekologiczna zabawka". Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 24 maja 2012 r. Celem było rozwijanie u dzieci inwencji twórczej poprzez wykorzystanie surowców wtórnych w pracach artystycznych.

Przedszkolaki realizowały swoje pomysły z pomocą rodziców lub innych członków rodziny. Powstało wiele ciekawych prac, zabawek wykonanych z niepotrzebnych odpadów.

Organizatorki konkursu Barbara Jaszczyk i Hanna Kleniewska zorganizowały wystawę wszystkich zabawek, którą mogą obejrzeć dorośli i dzieci. Każda praca wykonana przez naszych wychowanków została nagrodzona. Jury brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość i maksymalne wykorzystanie surowców wtórnych.

I miejsca zajęli: Oliwia Jakubowska, Iga Rudnicka, Bartosz Dymczak;

II miejsca: Weronika Feliś i Natalia Kliczek;

III miejsca: Julia Smoleńska i Krystian Dębski.

Pozostałe osoby zdobyły wyróżnienia.

Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz piórniki z cukierkami.

     W dniu 22 maja o godz. 9.30 w grupie Nr VI przedszkolaków Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie, zrealizowany został program organizowany przez Filię Nr 1 MBP oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie pod hasłem "Chcę być samodzielny".

Program miał na celu pokazanie dzieciom jak mogą bezpiecznie stworzyć artystyczne, pełne witamin i minerałów kanapki. Bibliotekarka na początku przygotowała parę wzorów kanapek oraz kartki ze zdjęciami różnych kanapek, aby dzieci mogły czerpać inspiracje do wykonania własnego dzieła. Dzieciaki radziły sobie świetnie, kanapki wyszły artystyczne i smaczne,

   „Naród, który nie zna przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości". W tym roku mija 221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci z przedszkola przygotowały akademię słowno– muzyczną i w ten sposób przybliżyły nam lekcję historii. Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska skierowała słowa podziękowania w stronę nauczycieli i rodziców za podjęcie tak ważnej tematyki wśród najmłodszych i kultywowanie narodowych tradycji.

Joomla Template by Joomla51.com