11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  19 listopada 2012 r., dzieci i młodzież z naszej placówki wzięły udział w VI Regionalnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „MŁAWA 2012", który odbył się w sali kina MDK, pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

Przegląd miał charakter konkursu. Spośród 74 solistów i 32 zespołów, nasi uczniowie wyróżniali się wysokim poziomem umiejętności wokalnych i scenicznych, co znalazło wyraz w ocenie jury:

-w kategorii „Przedszkola"- soliści: Julia Grochowska - III miejsce

-w kategorii „Klasy I-III"- soliści: Oliwia Brzozowska – wyróżnienie

- w kategorii „Klasy IV-VI" – soliści: Karolina Napierska – I miejsce

  9 listopada 2012 roku o godzinie 10.00 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczczenie tej rocznicy staje się powoli tradycją naszej placówki. Naszym przygotowaniom i występom dzieci przyświecały ważne cele dotyczące kształtowania świadomości narodowej, wzbudzania uczuć patriotycznych oraz zainteresowania historią i tradycjami naszego kraju.

  Do tradycji naszego przedszkola należy coroczna organizacja imprezy „Jesień wokół nas". W poniedziałek 29 października nasze dzieci z grup: Pszczółek, Muchomorków i Motylków zaprezentowały przygotowany pod kierunkiem swoich pań: Anety Pniewskiej, Sylwii Wyszomirskiej i Małgorzaty Piekacz wspaniały program, który miał na celu rozwijanie twórczej aktywności dzieci, wdrażanie ich do pełnienia roli wobec zaproszonych gości oraz znajomość aktualnej pory roku i jej cech charakterystycznych. W inscenizacji zostały zawarte wiersze i piosenki o jesieni: ,,Kolorowe listki", ,,Małe, czerwone jabłuszko" i ,,Wiewióreczka mała". Młodzi artyści zaprezentowali figury walca, poleczki, kujawiaka oraz krakowiaka. Wszystkie prezentowane tańce, piosenki i wiersze wzruszały licznie przybyłych rodziców i krewnych, którzy nagradzali dzieci gromkimi brawami.

IMG_2449"Uczmy miłości do przyrody

uczmy spostrzegać jej piękno

cieszyć się nim, podziwiać je

i przestrzegajmy dzieci

by tego piękna nie niszczyły."

H. Zdzitowiecka

  Najbardziej dzielną grupą w przedszkolu są „Biedroneczki – Maluszki", które ciężko zniosły powitanie z przedszkolem. Minął już pierwszy bardzo dla nich ważny i trudny miesiąc i widzimy tylko uśmiechy na ich ślicznych buźkach. Dzieci bardzo szybko polubiły siebie nawzajem i w atmosferze radości i przyjaźni miło spędzają czas bez rodziców. To co trudne już za nimi, a teraz tylko uśmiech i wspaniała zabawa.

 

   Dla większości dzieci z tej grupy była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka". Podczas spotkania z panią bibliotekarką przedszkolaki dowiedziały się jak należy obchodzić się z książeczkami. Spotkanie nie mogło się obyć bez głośnego czytania, dzieciaczki wysłuchały w ciszy wiersza J. Tuwima „Okulary". Z uśmiechami na buziach wszystkie dzieci zagrały dla pań na czarodziejskich instrumentach „orzeszkach". Na zakończenie miłego spotkania każdy z gości biblioteki otrzymał kolorową zakładkę do książki i obiecał, że wróci tu z rodzicem.

2 października czterolatki z grupy "Muchomorki" spotkały się z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie, gdzie pani Lidia Piskorska czytała im wiersze i zagadki o jesieni. Przedszkolaki "zagrały" też na dośc nietypowych instrumentach - orzechach włoskich, co sprawiło im wiele radości.

   W dniu 12 pażdziernika 2012 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego zostały wręczone Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom:

Pani Małgorzacie Krupie

Pani Agnieszce Szerszyńskiej

Pani Grażynie Tokarskiej

Pani Halinie Pszczółkowskiej

Pani Krystynie Weselak

Joomla Template by Joomla51.com