11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  19 grudnia 2012 roku przedszkolaki z grup VI, VII i VIII wystąpiły w Jasełkach, do których przygotowywały się od połowy listopada. Starszaki zaprezentowały swoje talenty aktorskie, wcielając się w postacie Maryi, Józefa, aniołków, Trzech Króli, pasterzy, zwierzątek. Dzieci z ogromnym przejęciem i poświęceniem przedstawiły sceny z narodzin małego Pana Jezusa, wprowadzając zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Nie zabrakło też oczywiście kolęd, które zaśpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 należący do scholi.

   6 grudnia 2012 roku odbył się w przedszkolu Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy.

Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej. To również świetna okazja do tworzenia właściwej atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz integracji poszczególnych grup przedszkolnych. To tradycja naszej placówki trwająca już kilka lat.

   W tym dniu wszystkie pięcioletnie i sześcioletnie dzieci aktywnie, radośnie spędziły czas.

 

 
   We wtorek 4 grudnia, w MDK-u gościł Teatr Muzyczny z Łodzi. Dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola, obejrzały piękną baśń muzyczną pt.„W tajemniczej krainie krasnali". Była to duża forma teatralna, z barwną scenografią, dużą ilością światła i efektami specjalnymi. Dzięki nim mały widz znalazł się w środku lasu, w którym mieszkały znane postacie z bajek.

 

  6 grudnia, zgodnie z tradycją, w naszej szkole wszystkich uczniów odwiedził Mikołaj. Uczniowie przedszkola oraz klas 1-6 obdarowani zostali słodkimi upominkami.

  30 listopada w grupie "Muchomorki" zorganizowana została zabawa andrzejkowa. Celem imprezy było uczestniczenie w wybranych obrzędach ludowych, poznanie zwyczajów ludowych i obrzędów o zasięgu ogólnopolskim, zapoznanie ze zwyczajem wróżb andrzejkowych i z historią św. Andrzeja.

   25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś-maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje najbardziej ulubioną maskotka dla dzieci. W związku z tym czterolatki zorganizowały 27 listopada w swojej grupie Urodziny Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło z domu swoją ulubioną maskotkę.

Czterolatki, mimo niesprzyjającej pogody za oknem, wesoło spędzają czas w przedszkolu. Doskonale się bawią i uczą w miłej atmosferze. To doskonały czas na wyzwalanie aktywności twórczej i ruchowej poprzez dostarczanie treści do ciekawych zabaw.

Joomla Template by Joomla51.com