11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

ogłasza zapisy do grup przedszkolnych i klas I

na rok szkolny 2012/2013.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy

do sekretariatu szkoły

w godz. 8.00-15.00 do dnia 15 kwietnia 2013 r.


Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola

Karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej

 


„W karnawale, w karnawale

zawsze idziemy na bale.

Każde dziecko duże małe,

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż."

  

  Do tradycji szkoły wpisał się konkurs plastyczny „Najpiękniejsza walentynka", który kierowany jest do najstarszych grup przedszkolnych i uczniów klas I – VI. Komisja konkursowa mimo ferii śpieszyła się z oceną nadesłanych prac plastycznych, które zostaną przekazane Samorządowi Uczniowskiemu. Walentynki będzie można kupić i przesłać ukochanej osobie poprzez „pocztę walentynkową" Komisja konkursowa oceniając prace konkursowe brała pod uwagę technikę oraz estetykę wykonania.

21 stycznia 2013r. w Zespole Placówek Oświatwych nr 2 w Mławie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście wraz ze swoimi pociechami obejrzeli przedstawienie pt: „Czerwony Kapturek" przygotowane przez nauczycieli.

   Odbiór widowiska był zaskakujący – dzieci reagowały spontanicznie wczuwając się w rolę bohaterów bajki. Najbardziej podobała im się postać współczesnego wilka. Podczas schwytania wilka przez leśniczego i wywiezienie go do warszawskiego ZOO dzieci wołały „I dobrze Ci tak!".

      16 stycznia, najmłodsi miłośnicy sztuki teatralnej – pięciolatki z IV i V gr. zapoznali się z najnowszą propozycją Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia -„Śpiąca królewna", która jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni. Historia zaadaptowana z motywów Hansa Christiana Andersena i Charlesa Perraulta budziła w widzach wrażliwość i wiarę w moc miłości. Opowieść zawarta w spektaklu miała wymiar uniwersalny, była historią o zmaganiu się z przeznaczeniem, o dorastaniu w świecie zakazów i nakazów.

  

    Dyrekcja szkoły wraz z Radą Rodziców ma zaszczyt zaprosić społeczność szkolną, rodziców i nauczycieli na zabawę karnawałową, która odbędzie się 19 stycznia 2013 roku w godzinach od 16.00 do 20.00.

Bardzo prosimy o punktualne przybycie do sali gimnastycznej na piętrze.

  19 grudnia 2012 roku przedszkolaki z grup VI, VII i VIII wystąpiły w Jasełkach, do których przygotowywały się od połowy listopada. Starszaki zaprezentowały swoje talenty aktorskie, wcielając się w postacie Maryi, Józefa, aniołków, Trzech Króli, pasterzy, zwierzątek. Dzieci z ogromnym przejęciem i poświęceniem przedstawiły sceny z narodzin małego Pana Jezusa, wprowadzając zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Nie zabrakło też oczywiście kolęd, które zaśpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 należący do scholi.

Joomla Template by Joomla51.com