11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

   Jacy dzielni są strażacy...wiedzą nawet przedszkolacy.

  19 kwietnia 2013 pięciolatki z grup IV i V były na wycieczce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, której siedziba mieści się przy ulicy Zygmunta Padlewskiego 15. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły zwiedzić budynek Straży, a także oglądać samochody i sprzęt przeciwpożarowy.

  Dnia 27 marca 2013 r. odbyła się kolejna impreza literacko –przyrodnicza. Tym razem dzieci pragnęły powitać wiosnę. Celem uroczystości było rozwijanie twórczej aktywności dzieci, wdrażanie do pełnienia roli wobec zaproszonych gości oraz znajomość aktualnej pory roku i jej cech charakterystycznych.

  W ZPO nr 2, jak co roku, odbył się konkurs plastyczny „Pisanka, ach pisanka", który miał na celu kultywowanie tradycji wielkanocnej oraz wdrażanie dzieci do wolontariatu. Piękne prace dzieci, a jest ich aż 55 zostaną wystawione na aukcję. Dochód z niej podobnie jak w roku ubiegłym, przekażemy na pomoc dla Gabrysia, którego staramy się wspierać nie tylko poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek.

  12 marca w ZPO nr 1 odbył się VII Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej. Wzięły w nim udział także nasze przedszkolaki z grupy VII "Kubuś Puchatek". Placówkę reprezentowały trzy dziewczynki. Julia Gumowska wystąpiła z wierszem pt.: "Prośba Filusia", w kategorii zespołu Zuzanna Szpara i Natalia Zielińska w wierszu pt.: "Sposób na laleczkę".

   25 marca 2013 roku w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbył się coroczny Wielkanocny Turniej Sprawnościowy „Z JAJEM" , który przybliżył tradycje wielkanocne, wdrażał zasady zdrowej rywalizacji, uczył współdziałania w grupie, a przede wszystkim bawił i cieszył dzieci.

Wzięły w nim udział wszystkie pięciolatki i sześciolatki. Dzieci ozdabiały wielkanocne pisanki, toczyły jaja kijem golfowym, szukały ich w pojemniku z makulaturą..

  Teatr POPERA w pierwszy dzień wiosny zawitał w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2. Dzieci spragnione wiosny pozwoliły się przenieść w świat fantazji. W treść bajki „Śpiąca Królewna" wpleciono taniec i muzykę dworską . W ten sposób aktorzy zbudowali skojarzenia pozwalające łatwiej przyswajać wiedzę, rozbudzając chęć nauki gry na instrumentach i tańca oraz przenieśli dzieci w świat średniowiecznych rycerzy i smoków.

  Mimo mrozu za oknem wiosna jest tuż, tuż. Dzieci z grupy ,,Pszczółki" dnia 15. 03.2013r. założyły w swojej klasie wiosenny kącik warzywny. Głównym celem było poznanie znaczenia uprawy roślin i wykorzystania ich w pożywieniu człowieka, obserwacja kolejnych cyklów wzrostu roślin, poznanie czynników niezbędnych do ich wzrostu.

Joomla Template by Joomla51.com