11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  W dniu 24 maja nasza placówka gościła zespół muzyczny „Słuchaj uchem", który zaprezentował dzieciom przedszkolnym i szkolnym przedstawienie składające się z dawnych zabaw, piosenek i tańców. Dzieci były nie tylko widzami, ale także uczestnikami przygód Kusego Janka.

  Tytułowa postać to bohater piosenki znanej w dawnej Polsce, niezwykły chłopiec, który wszystko robi na opak.

Gdzie się podział Kusy Janek

Co chodził z toporkiem

Co się kijkiem opasywał

A podpierał workiem?

  Już po raz drugi Katolicka Szkoła Podstawowa zorganizowała konkurs „PORUSZ UMYSŁ - maluch", w którym wzięły także udział nasze starszaki (pięciolatki i sześciolatki). Zadania konkursowe nie były łatwe i wymagały od uczestników dużej wiedzy i umiejętności dokonywania licznych operacji umysłowych.

Dwie dziewczynki z grupy VII „Kubuś Puchatek" zostały nagrodzone w tym konkursie. Aleksandra Ogrodzińska zdobyła zaszczytny tytuł UMYSŁ ROKU w kategorii maluch, a Julia Tańska otrzymała wyróżnienie.

 VI Rejonowe Spotkanie Teatrów Amatorskich z udziałem naszych przedszkolaków. 15 maja 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbyły VI Rejonowe Spotkania Teatrów Amatorskich „ZŁOTA MASKA". Wzięło w nim udział także Przedszkole nr 2 (na Wólce). Starszaki z grupy VII wystąpiły na scenie jako Grupa Teatralna Kubusia Puchatka z przedstawieniem „Calineczko ratuj ziemię".

   9 maja 2013 r. odbyła się w naszym przedszkolu (MPS nr 2) Impreza ekologiczna pod hasłem „Przedszkolak-obrońcą przyrody" z udziałem zaproszonych gości, rodziców, dziadków. Jej celem było rozwijanie u dzieci zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie przyjaznego stosunku wobec świata roślin i zwierząt oraz wyrabianie nawyków proekologicznych.

    Od wielu lat nasza placówka współpracuje z Agencją Artystyczną "MAT" z Olsztyna. W ramach tej współpracy uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach muzycznych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. Celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom budowy i brzmienia instrumentów muzycznych oraz przekazanie wiedzy o muzyce. Wspaniałą, wypracowaną przez zespół formą przekazu tej wiedzy jest bajka słowno - muzyczna z udziałem dzieci.

    KOT W BUTACH to jedna z najpopularniejszych baśni świata zaliczana do klasyki tego gatunku. Historia sprytnego kota pojawiła się w zbiorach wielu pisarzy m.in. Charlesa Perrault, braci Grimm, czy chociażby rodzimego Jana Brzechwy. Sięgali po nią autorzy operowi i twórcy filmów animowanych, m.in. Walt Disney. Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć tę sztukę w kwietniu, w wykonaniu teatru POPERA.

   Jacy dzielni są strażacy...wiedzą nawet przedszkolacy.

  19 kwietnia 2013 pięciolatki z grup IV i V były na wycieczce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, której siedziba mieści się przy ulicy Zygmunta Padlewskiego 15. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły zwiedzić budynek Straży, a także oglądać samochody i sprzęt przeciwpożarowy.

  Dnia 27 marca 2013 r. odbyła się kolejna impreza literacko –przyrodnicza. Tym razem dzieci pragnęły powitać wiosnę. Celem uroczystości było rozwijanie twórczej aktywności dzieci, wdrażanie do pełnienia roli wobec zaproszonych gości oraz znajomość aktualnej pory roku i jej cech charakterystycznych.

Joomla Template by Joomla51.com