11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  6 grudnia jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez każde dziecko. Dlatego też przedszkolaki z MPS nr 2 przygotowały się do tego dnia bardzo starannie. Od rana w przedszkolu panowała wielka radość. Niektóre dzieci ozdabiały pierniczki, inne szykowały się do „świątecznego” poczęstunku. Wszyscy włożyli wiele wysiłku by dzień ten był niezwykły i niezapomniany.

  Andrzejkowy nastrój ogarnął nasze przedszkole! Liczne wróżby rozweseliły nas, poznaliśmy zwyczaje zgodne z tradycją Andrzejkową. Wykonywaliśmy prace poznawcze na dywanie ale i też te plastyczne przy stolikach. 

  29 listopada 2019 roku grupa II i III MPS nr 2 odwiedziła Przychodnie Weterynaryjną M-WET Pana Tomasza Murawskiego. Podczas wizyty przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet, dowiedziały się na czym polega praca lekarza weterynarii. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt.

   27 listopada odbył się organizowany przez naszą placówkę Międzyprzedszkolny Turniej „Jestem Sprawny i Bezpieczny”. W turnieju wzięły udział reprezentacje z 5 mławskich placówek:
- Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4
- Szkoła Podstawowa nr 3
- Szkoła Podstawowa nr 6
- Zespół Placówek Oświatowych nr 2
- Zespół Placówek Oświatowych nr 3.

   26.11.2019r. przedszkolaki z grup I-III MPS nr 2 odwiedzili niezwykli goście z gabinetu weterynaryjnego „Centaur” w Mławie – technik weterynarii Pani Katarzyna Chmielińska wraz z przesympatyczną suczką Stefanią. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy technika i lekarza weterynarii. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zwierzęta, co może im szkodzić oraz kiedy należy zwrócić się o pomoc do specjalisty.

   W poniedziałek 25 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu MPS nr 2 w Mławie Święto Pluszowego Misia. Miś już od ponad 100 lat jest najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem dzieci i doskonałą przytulanką przy zasypianiu.
W tym dniu najważniejsze były pluszowe misie, które przyniosły dzieci ze swoich domów.

20 listopada 2019 roku w grupach I, II i III MPS nr 2 w Mławie odbyła się bardzo ważna uroczystość dla najmłodszych dzieci – Pasowanie na przedszkolaka.

            Każda grupa zaprezentowała piękny program artystyczny, dając tym samym dowód swoich wysokich umiejętności. Jedną z bardziej podniosłych chwil było ślubowanie.
Po złożonej obietnicy Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

    W tym roku również dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Fundację Odzyskać Radość. 
Liczymy, że podobnie jak w roku ubiegłym pomożemy dzieciom ciężko chorym, porzuconym, przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo - Czubaki.

Joomla Template by Joomla51.com