11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

    W tym roku również dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Fundację Odzyskać Radość. 
Liczymy, że podobnie jak w roku ubiegłym pomożemy dzieciom ciężko chorym, porzuconym, przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo - Czubaki.

     Dnia 18.11.2019 r. do naszego przedszkola przyjechały dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Przedszkolaki z grupy I miały okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjnych. Taka forma zajęć uczy dzieci tolerancji, opiekuńczości oraz otwarcia na innych.

Zabawę rozpoczęliśmy witając się ,,Iskierką przyjaźni", po czym każde dziecko miało okazję się przedstawić trzymając misia w ręku. W ten sposób mogliśmy się wszyscy zapoznać. Dużo radości sprawiły nam zabawy chustą animacyjną.

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, dlatego też 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy VI, VII i VIII pod opieką pań przygotowały uroczystą akademię. Podczas występu przedszkolaki recytowały, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały tańce narodowe- poloneza i krakowiaka. Dzieci dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

11 listopada w dniu Święta Niepodległości w parku miejskim odbyła się XXIX edycja „Biegów Niepodległości” w naszym mieście. Nasze dzieci również wzięły udział w zorganizowany biegu dla przedszkolaków. Niezwykle pomocny okazał się doping rodziców. Dlatego też wszyscy mali zawodnicy dobiegli do mety, gdzie czekały na nich pamiątkowe medale i odblaski.

Udział w biegu przyniósł wiele zadowolenia jego uczestnikom.

   W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 realizowana jest innowacja pedagogiczna "Mali Patrioci". Przedszkolaki z grup IV, V oraz VI z zapałem przystąpiły do realizacji zadań zawartych w innowacji. Dzieci zbierały pocztówki, wycinki z gazet i różne inne zdjęcia, informacje o naszym kraju, a w szczególności o regionie, w którym mieszkają. Przedszkolaki przygotowały plakaty, na których umieszczone zostały zdjęcia i informacje o Polsce i o Mławie.

  Dnia 4 listopada W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbył się I Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem "Jesień z poezją". Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci przedszkolnych, Do udziału w konkursie zgłosiło się 27 młodych recytatorów, którzy wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Wykonawców oceniało jury w składzie: wicedyrektor Małgorzata Krupa, wicedyrektor Beata Ciesielska - Betlińska oraz logopeda pani Joanna Chrzczon.

  29.10.2019 r. w oddziale III Motylki odbyło się spotkanie z bajką. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk Kamishibai, a w repertuarze poznały "Legendę o Smoku Wawelskim". Po spektaklu przedszkolaki kolorowały postać małego smoka. Dziękujemy serdecznie pani Wioletcie:)

Joomla Template by Joomla51.com