11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia przedszkola

  13 grudnia nasze przedszkole odwiedził wolontariusz, Pan Krzysztof Koziatek. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 6 w Mławie. Działał w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. Pan Krzysztof przeprowadził zajęcia, na których zapoznał dzieci ze sposobami pomagania innym ludziom oraz zwierzętom.

   Zbliżające się święta to czas radości, jak również okres intensywnych przygotowań. Nie zapomniały o tym przedszkolaki z grupy II i III MPS nr 2. Pielęgnując tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe dzieci włączyły się do przygotowań poprzez własnoręczne przygotowanie „piernikowych prezentów”, którymi dzieci mogły podzielić się z najbliższymi.

  6 grudnia jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez każde dziecko. Dlatego też przedszkolaki z MPS nr 2 przygotowały się do tego dnia bardzo starannie. Od rana w przedszkolu panowała wielka radość. Niektóre dzieci ozdabiały pierniczki, inne szykowały się do „świątecznego” poczęstunku. Wszyscy włożyli wiele wysiłku by dzień ten był niezwykły i niezapomniany.

  Andrzejkowy nastrój ogarnął nasze przedszkole! Liczne wróżby rozweseliły nas, poznaliśmy zwyczaje zgodne z tradycją Andrzejkową. Wykonywaliśmy prace poznawcze na dywanie ale i też te plastyczne przy stolikach. 

  29 listopada 2019 roku grupa II i III MPS nr 2 odwiedziła Przychodnie Weterynaryjną M-WET Pana Tomasza Murawskiego. Podczas wizyty przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet, dowiedziały się na czym polega praca lekarza weterynarii. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt.

   27 listopada odbył się organizowany przez naszą placówkę Międzyprzedszkolny Turniej „Jestem Sprawny i Bezpieczny”. W turnieju wzięły udział reprezentacje z 5 mławskich placówek:
- Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4
- Szkoła Podstawowa nr 3
- Szkoła Podstawowa nr 6
- Zespół Placówek Oświatowych nr 2
- Zespół Placówek Oświatowych nr 3.

   26.11.2019r. przedszkolaki z grup I-III MPS nr 2 odwiedzili niezwykli goście z gabinetu weterynaryjnego „Centaur” w Mławie – technik weterynarii Pani Katarzyna Chmielińska wraz z przesympatyczną suczką Stefanią. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy technika i lekarza weterynarii. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zwierzęta, co może im szkodzić oraz kiedy należy zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Joomla Template by Joomla51.com