Europejski Dzień Logopedy

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Niestety, ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, w tym roku nie mogliśmy świętować go w pełni. Planowaliśmy zaprosić rodziców na zajęcia otwarte w przedszkolu, aby mogli zobaczyć jak ich dzieci gimnastykują buzię i język, ćwiczą oddychanie i uczą się poprawnie wybrzmiewać głoski. Jest to zawsze cenny czas. Można obserwować, zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi na wątpliwości dotyczące pracy logopedycznej z dzieckiem w domu, która przecież stanowi połowę sukcesu terapii.

Pomimo ograniczeń zachęcamy do ćwiczeń w domu choćby z wykorzystaniem proponowanych stron:

Przypominamy także Rodzicom najmłodszych dzieci, 3-4-letnich, jeśli zauważą u swoich pociech:

• problemy z oddychaniem przez nos, często otwartą buzię z widocznym językiem podczas mówienia, chrapanie;
  • problemy ze słuchem,
  • trudności w rozumieniu dłuższych poleceń;
  • małą sprawność języka, np. podczas oblizywania się;
  • niepłynność mowy;
  • niechęć do mówienia;

lub inne sytuacje, które budzą niepokoje, mogą zgłosić chęć logopedycznej konsultacji indywidualnej przez wychowawcę grupy przedszkolnej w naszej placówce. Zapraszamy do współpracy!

Data dodania: 2021-03-07 10:06:48
Data edycji: 2021-03-15 11:06:59