Dove Self-Esteem – budowanie pozytywnej samooceny

Dove Self-Esteem – budowanie pozytywnej    samooceny
Nasza szkoła wzięła udział w Programie „Dove Self-Esteem – budowanie pozytywnej samooceny”.
Jest to program skierowany do uczniów szkoły podstawowej poświęcony budowaniu pozytywnej samooceny. Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem p. Moniki Brzozowskiej uczestniczyli w zajęciach z programu „DOVE Self Esteem – budowanie pozytywnej samooceny”. Ich celem było pokazanie młodzieży jaki wpływ mają, i jaką presję wywierają media w kreowaniu idealnego wyglądu. Uczniowie poznali tajniki realizacji reklam telewizyjnych oraz zdjęć na portalach społecznościowych, promujących fałszywy obraz rzeczywistości. Ważnym elementem zajęć było określenie swoich mocnych oraz słabych stron.
Podczas warsztatów budowania akceptacji swojego ciała i zwiększania pewności siebie uzmysławialiśmy sobie, jaki jest wpływ nie tylko mediów zawodowych i społecznościowych ale również społeczeństwa na kreowane przez nie ideały piękna i samoocenę młodych ludzi.
Poznawaliśmy techniki manipulacji obrazem w Internecie i social mediach, dyskutowaliśmy o tym, jak radzić sobie ze szkodliwymi treściami w Internecie, a także wspólnie szukaliśmy sposobów na świadome korzystanie z social mediów.
"Czynnikiem umacniającym poczucie pewności siebie jest akceptowanie siebie jako wartościowej osoby"
Data dodania: 2023-05-12 19:05:23
Data edycji: 2023-05-12 19:07:15