11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Spis treści

  Rok szkolny 2013/2014 ogłoszony jako Rok Szkoły w Ruchu. Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji.

W ramach podejmowanych działań na rzecz Roku Szkoły w Ruchu MEN zwraca uwagę między innymi na:

  •  uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;
  • konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;
  • związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;
  •  uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;
  • podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

  „Metoda Ruchu Rozwijającego"- Weroniki Sherborne – ćwiczenia gimnastyczne w grupie 5-latków prowadzone przez Barbarę Koszałkowską.

Nazwa ruchu rozwijającego wyraża główną ideę metody: - posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. Opracowany przez Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi. W naszym przedszkolu przeprowadziłam cykl zajęć ruchowych, które wyzwoliły wśród uczestników wiele radości i śmiechu. Pozwoliły one na wyrównywanie opóźnień w sferze emocjonalnej i społecznej. Uczą współdziałania z partnerem, pozwalają wykorzystać nagromadzoną energię i siłę. Zdaniem autorki tej metody „wszystkie dzieci mają dwie podstawowe potrzeby:

- pragną poczuć się dobrze we własnym ciele, czyli umieć nad nim panować;

- odczuwają potrzebę nawiązywania kontaktu z innymi."

Ze względu na naturalność i możliwość stosowania jej w każdych warunkach, jest to metoda dla każdego. Wszystkie dzieci mogą w niej uczestniczyć w takim zakresie, w jakim jest to dla nich możliwe. Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięzcy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do wysiłku.

 scenariusz

 


 

 

 

 

scenariusz


  13 marca 2014 roku na boisku szkolnym odbył się Wiosenny Turniej Sprawnościowy. W turnieju brały udział dzieci 3-4 letnie z grupy II i z grupy IV. Program turnieju obejmował następujące konkurencje:

1.Przejazd na hulajnodze.

2.Slalom między pachołkami.

3.Przejście po skakance krokiem mierniczym.

4.Rzut dziecka do kosza (rzuty piłeczką).

5.Skok przez skakankę.

6.Rozwiązywanie zagadek o wiośnie.

7.Podanie piłki górą i dołem do zawodnika.

8.Bieg tyłem do mety.

W turnieju brały udział wszystkie dzieci, a dzielni sportowcy walczyli do ostatniej konkurencji. Zabawa była dla dzieci wspaniałą przygodą. Organizatorami turnieju były p. Hanna Kleniewska oraz p. Paulina Wodowska.

scenariusz

 


 

scenariusz


 W ramach projektu, który jest realizowany przez Ogólnopolską Akcję Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może" w ramach Roku Szkoły w Ruchu w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie odbywały się zabawy na placu Radosnej Szkoły.

Jest to plac o bardzo nowoczesnym wyglądzie i ciekawych rozwiązaniach. Dzieci bardzo lubią z niego korzystać , a zwłaszcza ze ścianki wspinaczkowej, równoważni, a także zjeżdżalniach. Ponadto wszystkie słupy konstrukcyjne są tak wykonane, że same w sobie są elementami umożliwiającymi fajną zabawę, a z pozoru prosta drabinka siatkowa ma na tyle duże otwory, że dzieci mogą wić się między stopniami, wykonywać zwisy itp.

Swobodna, radosna i spontaniczna zabawa ma tu przede wszystkim na celu rozładowanie zbędnego napięcia emocjonalnego. Ponadto zdrowie, radość, odporność, sprawność, wytrwałość i umiejętność współpracowania z rówieśnikami to tylko niektóre z cech, które zapewniają dzieciom świetną zabawę i odpowiednią ilość ruchu.

Maluch powinien mieć zróżnicowane formy zabawy m.in. pokonywanie przeszkód, wspinanie się, czworakowanie, przeskoki, przeploty i inne.

 


11 lutego w naszym przedszkolu odbył się „Zimowy Turniej Sprawnościowy". W turnieju brały udział dzieci z grupy II i IV.

Maluchy sprawnie wykonywały następujące konkurencje sprawnościowe:

1. Przejście przez tunel (obręcze) z elementem czworakowania.

 2. Rzuty śnieżkami do celu (woreczkami).

 3. Wy ścig na sankach (deska).

 4. Bieg między pachołkami.

 5. „Kto najdalej rzuci?" – (ringo).

 6. Lepienie bałwana (układanie z szarf).

 7. Rozwiązywanie zagadek o zimie.

Na zakończenie turnieju dzieci rozwiązywały zagadki o zimie. Nagrodą za udział w zabawie były słodkie niespodzianki. Organizatorami były: Hanna Kleniewska i Paulina Wodowska.

scenariusz


  7 marca w naszej placówce odbyła się II Międzyprzedszkolna Zimowa Olimpiada Sprawnościowa, w tym roku dla 5-latków. Organizatorkami były p. Barbara Golian, p. Barbara Koszałkowska oraz p. Milena Krajewska.

Celem uroczystości były:

- integracja międzyprzedszkolna;

- tworzenie sytuacji mającej na celu uczenie się zasad „zdrowej rywalizacji";

- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw i gier ruchowych;

- godzenie się z ewentualną porażką i radością z wygranej;

- rozwijanie sprawności ruchowej i motorycznej u dzieci poprzez gry i zabawy ruchowej,

- zachęcanie do aktywnego spędzania czasu.

  Do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn z mławskich placówek: ZPO nr 1, ZPO nr 3, Bajkowy Dworek, Katolicka Szkoła Podstawowa oraz drużyna gospodarzy - ZPO nr 2. Impreza rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem zawodników, podczas którego rozbrzmiewał hymn Ligii Mistrzów. Przed rozpoczęciem konkurencji mali sportowcy złożyli przyrzeczenie, a następnie zaprezentowali przygotowane przez siebie hasła. Konkurencje miały nazwy typowo zimowe, m.in. "Kula śniegowa", "Przerębel", "Spacer pingwina", "Rzuty śnieżkami", 'Skoki Małysza" i.in.

 W rezultacie I miejsce zajęła drużyna z ZPO nr 1 w Mławie, II miejsce przypadło drużynie z naszej placówki, a III miejsce zajęła drużyna z Bajkowego Dworku. Olimpiada przebiegła sprawnie i bezpiecznie, a konkurencje sprawiły dzieciom wiele radości.

 scenariusz

 


   Dzieci z grupy IV odwiedziły przedszkolny plac zabaw. Jeszcze w sali zostały przypomniane bezpieczne zasady zabawy na śniegu. Wyjście na zaśnieżony plac dało wychowankom wiele radości. Odbyła się bitwa na śnieżki, w której wszyscy chętnie wzięli udział, ulepiliśmy małe bałwanki. Nie obyło się bez śnieżnych aniołków. Na rozgrzanie skakaliśmy jak śnieżne kuleczki i robiliśmy pajacyki. Zabawę zakończyło naśladowanie łyżwiarzy.

 

 

 

 

 


   W sobotę 25 stycznia 2014r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Była to uroczystość zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Wszystkie przedszkolaki miały kolorowe kostiumy przypominające postaci z bajek (wróżki, księżniczki, piraci, spiderman, pająki, motyle itp.).

Nasze przedszkole odwiedził również mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Była to bardzo udana impreza. Wszyscy goście bawili się znakomicie przy dźwiękach wesołej muzyki zespołu Profi Dance.

 

 

 


   6 grudnia 2013 roku w naszym przedszkolu odbył się Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy. W turnieju brały udział dzieci 3-4 letnie z grupy II i IV. Program turnieju obejmował następujące konkurencje: bieg z bombką na krążku między pachołkami, przejście po skakance z ozdobą choinkową, rzuty woreczkiem do celu, czyli obręczy, układanie puzzli, przejście przez tunel z elementami czworakowania, rozwiązywanie zagadek słownych o tematyce świątecznej.

  W turnieju brały udział wszystkie dzieci, a dzielni sportowcy walczyli do ostatniej konkurencji. Najmłodsi bohaterowie turnieju tworzyli wspaniałą atmosferę poprzez współpracę i współdziałanie w zespole oraz poznali zasady właściwego dopingu sportowego. Na zakończenie turnieju dzieci degustowały słodycze. Organizatorami turnieju były p. Hanna Kleniewska oraz p. Paulina Wodowska.

 

 


  6 grudnia sześcio i pięciolatki z naszego przedszkola wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym. Dzielnie zaliczyły wszystkie sportowe konkurencje. Brały udział między innymi w slalomie z bombką, wyścigach reniferów, pokonywały tory przeszkód. Odpowiadały też na pytania dotyczące postaci Świętego Mikołaja i układały świąteczne puzzle. Podczas trwania turnieju zespoły dwuosobowe z każdej grupy ozdabiały kolorowym papierem kontury bombek. Dzieci bawiły się wspaniale. Wszyscy zawodnicy otrzymali gromkie brawa oraz pamiątkowe dyplomy.

scenariusz

 

 

 

 

 


   W MPS nr 2 w Mławie przedszkolaki się nie nudzą. Kiedy jest brzydka pogoda i na świeże powietrze nie można wychodzić, panie zapewniają dzieciom fantastyczną zabawę. Przeciąganie liny sprawiło maluchom wiele radości. Były też inne zabawy. Z liny wyszedł wspaniały wąż boa, po linie można było chodzić utrzymując równowagę, dobrze też wychodziło przekładanie liny z lewej na prawą stronę. Następnym razem czeka nas nauka skakania na skakankach.

 

 

 

 

 

 


 

„Lato poszło, przeminęło...

Wrzesień z wiatrem liście niesie...

Czas się wybrać na wycieczkę!

Przewodnikiem będzie jesień."

    Nasze przedszkolaki postanowiły szukać oznak jesieni i w tym celu wybrały się na wycieczkę do lasu. Z zachwytem obserwowały i podziwiały drzewa pokryte kolorowymi liśćmi. Tak uważnie przypatrywały się otaczającej przyrodzie, że bardzo szybko znalazły dorodne koźlarze. Dzieci świetnie odróżniły grzyby jadalne od trujących.

Pięciolatki i sześciolatki mogły zobaczyć wiewiórkę skaczącą po gałęziach, dzięcioła stukającego w pień sosny, mrówki pracujące w mrowisku i zająca biegnącego po polanie. Nasi wychowankowie okazali się doskonałymi obserwatorami i przyjaciółmi przyrody.

Dzieci podczas pobytu w lesie zachowywały się cicho i spokojnie, pamiętając, że las jest domem dla zwierząt i roślin, a ludzie są tu tylko gośćmi.

scenariusz

 


   W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie w grupie IX  przeprowadzone są zajęcia dotyczące aktywności ruchowej dzieci. Mają one na celu uświadomienie podopiecznym jak bardzo ważny jest ruch w ich życiu i jaką mogą czerpać z tego radość dobrze przy tym się bawiąc.

 

scenariusz

 

 

 

 

 


  19 marca 2014 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pt. "Zdrowe odżywianie". W zajęciach brały udział dzieci z grupy II i IV. Głównym celem zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz rozwijanie aktywności ruchowej poprzez zabawę.

Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że najwięcej witamin znajduje się w owocach i warzywach, które należy spożywać na surowo. Na zakończenie odbyła się degustacja owoców i warzyw. Maluchy chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

scenariusz

 

 

 


 W naszym przedszkolu raz w tygodniu odbywają się zajęcia z baletu, podczas których dzieci mają możliwość rozwijania naturalnej, spontanicznej potrzeby ruchu i tańca. Uczą się koordynacji, panowania nad własnym ciałem, płynności ruchów, wdzięku. Mają okazję do improwizacji tanecznej w rytm muzyki klasycznej (i nie tylko klasycznej) pod okiem instruktorki p. Ewy Mai Koźlakiewicz.

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com