11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Spis treści

  „Metoda Ruchu Rozwijającego"- Weroniki Sherborne – ćwiczenia gimnastyczne w grupie 5-latków prowadzone przez Barbarę Koszałkowską.

Nazwa ruchu rozwijającego wyraża główną ideę metody: - posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. Opracowany przez Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi. W naszym przedszkolu przeprowadziłam cykl zajęć ruchowych, które wyzwoliły wśród uczestników wiele radości i śmiechu. Pozwoliły one na wyrównywanie opóźnień w sferze emocjonalnej i społecznej. Uczą współdziałania z partnerem, pozwalają wykorzystać nagromadzoną energię i siłę. Zdaniem autorki tej metody „wszystkie dzieci mają dwie podstawowe potrzeby:

- pragną poczuć się dobrze we własnym ciele, czyli umieć nad nim panować;

- odczuwają potrzebę nawiązywania kontaktu z innymi."

Ze względu na naturalność i możliwość stosowania jej w każdych warunkach, jest to metoda dla każdego. Wszystkie dzieci mogą w niej uczestniczyć w takim zakresie, w jakim jest to dla nich możliwe. Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięzcy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do wysiłku.

 scenariusz

 

Joomla Template by Joomla51.com