11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Spis treści

 

  W czwartek 13 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Działdowa pod opieką wychowawczyni p. Grażyny Rutkowskiej i naucz. wych. fizycznego p. Michała Goliana. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była jazda na łyżwach na sztucznym lodowisku. Okazało się to nie lada sztuką dla osób, które po raz pierwszy miały łyżwy na nogach. Liczne upadki nie zniechęcały nikogo. Wśród nas byli także uczniowie, którzy doskonale opanowali tajniki poruszania się na łyżwach.

  Po wyczerpującej zabawie na lodzie ruszyliśmy na wysokoenergetyczny posiłek do ,,Biesiadowa". Następnie udaliśmy się do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego. Muzeum oferuje aktywną formę edukacji, poprzez poznawanie przeszłości od jej wielu nieznanych dotąd stron wykorzystując do tego nowoczesne techniki. Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej prześledziliśmy dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego od Ziemi Świętej po czasy współczesne, makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen, uzbrojenie ale i tajniki kuchni zamkowej, rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast.

Uczniowie klasy VI b

scenariusz

 

Joomla Template by Joomla51.com