Konkurs recytatorski ''Kocham Cię, Polsko''.

Ojczyznę kocha się nie dlatego,
że wielka, ale dlatego, że własna”
Seneka Młodszy

W dniu 11 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie odbył się konkurs recytatorski „Kocham Cię Polsko”, którego celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości, promowanie talentów recytatorskich oraz popularyzacja literatury pięknej. Wzięli w nim udział uczniowie z powiatu mławskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Orzechowska, Julia Rutecka, Krzysztof Szwejka z kl. VIII a oraz Anastazja Dworznicka, Gabriel Meredyk i Julia Welenc z kl IV b. W jury zasiedli : Janina Grącka - poetka, Janusz Dębski - Mławianin Roku 2021 oraz Agata Mierzwa - dyrektor BP.
Miło nam donieść, że Julia Rutecka zdobyła 3 miejsce.
Pozostali recytatorzy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobyli nowe doświadczenia, wrócili z pamiątkowymi dyplomami i drobnym upominkiem.

Data dodania: 2022-05-15 09:10:55
Data edycji: 2022-05-17 09:13:15