Zbieramy surowce wtórne- konkurs

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Zbieramy surowce wtórne”, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Akcja ta łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej oraz dbałości o środowisko naturalne. Dzięki niej uczniowie mają szansę przekonać się, jak wielkie ilości różnych opakowań są produkowane każdego dnia i jak w pożyteczny sposób można je wykorzystać w formie recyklingu zamiast zaśmiecać środowisko. Uczniowie dbają o środowisko poprzez zbieranie zaśmiecających nasze otoczenie plastikowych butelek PET, makulatury czy też zużytych baterii. W naszej szkole akcja zbierania surowców wtórnych cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestniczymy w tym przedsięwzięciu, ponieważ akcja ta uświadamia wszystkim jak ważna jest właściwa gospodarka odpadami.

Data dodania: 2022-01-09 16:29:33
Data edycji: 2022-01-16 16:30:24