''BohaterON w Twojej Szkole 2021''

Nasza szkoła już kolejny raz bierze udział w projekcie "BohatrON w Twojej Szkole 2021" , który jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON –włącz historię!

Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
W październiku i listopadzie uczniowie w poszczególnych klasach zostali wprowadzeni w tematykę Powstania Warszawskiego ze szczególnym uwzględnieniem losów i bohaterskiej postawy Powstańców Warszawskich. Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i przejęciem obejrzeli przedstawienie dla najmłodszych "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Po projekcji dzieci wykonały rysunki i kolorowanki. Niektórzy z nich zastanawiali się, czy ich dziadkowie walczyli w czasie wojny i obiecali sobie, że muszą koniecznie z nimi o tym porozmawiać. Wrócili też pamięcią do czytanej wcześniej lektury "Asiunia" J.Papuzińskiej.
    W klasie VIIa na lekcji historii uczniowie obejrzeli odcinek programu "Co to za historia? autorstwa Arkadiusza Patery, dotyczący powstania. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i przygotowali wylosowane wcześniej zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego. Podsumowaniem projektu było zaprezentowanie prac i dyskusja nad losami powstania i powstańców.
   Ponadto uczniowie klas 2-8 wykonali piękne kartki z życzeniami dla naszych dzielnych Bohaterów, które zostały przesłane na adres Fundacji Sensoria.
Data dodania: 2021-11-28 19:41:54
Data edycji: 2021-11-30 19:52:38