Turniej zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Mławie, Starostwo Powiatowe w Mławie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Urząd Marszałkowski, odbył się w środę 12 grudnia w Mławskiej Hali Sportowej.

Rywalizowało 36 drużyn w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja - dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy musieli zmierzyć się z trudnym torem przeszkód oraz testem wiedzy, złożonym z 18 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Przejazd na torze oceniali m.in. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

Nasi uczniowie odnieśli w tej rywalizacji piękny sukces ponieważ, najlepszą w kategorii dziewcząt szkół podstawowych okazała się Sylwia Bakuła z klasy Va , która w nagrodę za zwycięstwo otrzymała rower. Drugie miejsce w kategorii chłopców zajął Dawid Próchniak z klasy VI c, dla którego przygotowano nagrodę w postaci aparatu cyfrowego. Bardzo wysokie miejsca zajęli również pozostali uczestnicy turnieju z naszej szkoły; Patrycja Komajda z klasy Va zajęła miejsce szóste , a Jakub Tomkielski miejsce czwarte tuż za podium.