Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 1a

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała
z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Uczniowie klasy Ia rozpoczęli już swoją przygodę z czytaniem. Z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali książki „Franklin mówi przepraszam", którą przeczytała nam Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska.  Dzieci dowiedziały się jak ważne jest wybaczenie i jak wielkie ma znaczenie w życiu codziennym. Seria pouczających opowiadań o żółwiku Franklinie to idealna lektura dla najmłodszych Czytelników.

Dziękujemy Pani Dyrektor za odwiedziny i jednocześnie zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie 10-15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.

Data dodania: 2021-09-29 23:45:44
Data edycji: 2021-09-29 23:48:25