W dniach 22/23 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 odbyła się „Nocka w szkole”. Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII. Wieczór oraz noc w szkole była pełna wrażeń oraz emocji, gdyż obfitowała w wiele atrakcji.
Po powitaniu wszystkich zebranych przez Panią wicedyrektor oraz odczytaniu „Regulaminu nocki w szkole” przystąpiono do realizacji planu przygotowanego na tę okoliczność przez członków Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. W pierwszym zadaniu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz usystematyzować wiadomości z różnych dziedzin poprzez udział w turnieju wiedzy „Jeden z Dziesięciu”.

Następnie klasy rywalizowały ze sobą w rozgrywkach w piłkę ręczną. Po intensywnym wysiłku fizycznym przyszła pora na samodzielne przygotowanie posiłku – pysznych kanapek. Chwila wytchnienia podczas wspólnej kolacji oraz wzajemne rozmowy sprzyjały integrowaniu się społeczności szkolnej. Po kolacji w salach lekcyjnych odbyły się seanse filmowe, przez co mogliśmy poznać preferencje kinowe innych uczniów. Zanim wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, wspólnie bawiliśmy się tańcząc w rytm muzyki podczas dyskoteki. W sobotni poranek uczniowie zaspani lecz zadowoleni udali się do swoich domów.
Jak się okazuje „Nocka w szkole” to świetny pomysł na spędzenie piątkowego wieczoru oraz okazja do lepszego poznania kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki, ich zainteresowań itp. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem wśród uczniów – w ostatniej „Nocce” wzięło udział ponad 120 uczestników.