11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

…Powiem wam w sekrecie, że jestem dziś zdenerwowany, bo na ucznia będę pasowany!

Tymi słowami uczniowie klas pierwszych  w dniu 24 października rozpoczęli uroczyste pasowanie na ucznia w obecności gości: naczelnika wydziału oświaty  pani Magdaleny Staszewskiej, dyrekcji szkoły ,przedstawicieli szkolnej rady rodziców, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz starszych kolegów. Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o szkolnym życiu pełne wskazówek dla uczniów rozpoczynających szkolną przygodę. Wspierali ich uczniowie klas starszych, zawsze gotowi do pomocy młodszym kolegom.

 

Ważnym momentem dla pierwszoklasistów było zaśpiewanie hymnu Polski, którego wykonanie wiązało się z zaliczeniem jednego z zadań w ramach realizacji międzynarodowego programu do którego przystąpiła nasza szkoła ,,Piękna nasza Polska cała”. Trzeba przyznać, że to zadanie udało się dzieciom wykonać wzorowo.

Po części artystycznej pani dyrektor Joanna Wyszkowska oraz wicedyrektor pani Małgorzata Krupa dokonały aktu pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały upominki  od szkolnej rady rodziców-dyplomy i długopisy z logo szkoły oraz opaski odblaskowe.

Po uroczystości klasy Ia i Ib udały się do klas, gdzie czekał na nich tort, słodki poczęstunek oraz ufundowane przez rodziców nagrody książkowe ,,Legendy polskie”. Podarowane przez rodziców książki są jednocześnie inicjatywą rodziców w związku z w realizacją programu czytelniczego ,,Polubić czytanie”. Legendy staną się pierwszą wspólnie czytaną w domu lekturą.

 

Joomla Template by Joomla51.com