11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

  W ciepły, słoneczny dzień klasa IIa zagłębiła się w las, którego widok jesienią zapierał dech w piersiach nawet małym drugoklasistom. Dywany liści pod stopami, chmury liści nad głowami, a wszystko przetykane promieniami słońca – można by nawet pisać wiersze. Ale wróćmy do rzeczywistości – najpierw zajęcia w klasie przygotowujące do wyprawy i przypominające o właściwym zachowaniu w lesie. Następnie wybór przyrządów do obserwacji – lupy i lornetki, do pomiarów - miarki centymetrowe i w drogę!

Wycieczka do lasu kończyła nasz blok edukacyjny związany z poznawaniem drzew i krzewów. Uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące drzew i krzewów rosnących w lasach. Rozpoznawały i nazywały drzewa, wskazywały piętra lasu, a w dzienniku przyrodnika zapisywały swoje obserwacje. Z zebranych liści powstały piękne zielniki.
Zajęcia w naturalnym środowisku – mierzenie obwodów pni drzew, liczenie kasztanów, liści, szyszek, porównywanie kto ma więcej, są atrakcyjne i ciekawe dla uczniów, bo nikt nie myśli o tym, że to po prostu matematyka.
W związku z tym, że pogoda była przepiękna, znalazł się też czas na radosną zabawę i odpoczynek na łonie przyrody.

 

Joomla Template by Joomla51.com