25 września na obiektach MOSiR w Mławie odbył się I Miejski Rzut Lekkoatletyczny. Na zawodach tych nie zabrakło i naszej szkoły. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych, 2005 - 2006 i 2007 - 2008. Zawodnicy z klas V - VI biegali na dystansie 60 metrów, rzucali piłeczką palantową, skakali w dal i biegali na dystansie 1000 metrów chłopcy i 600 metrów dziewczęta. Grupa starsza: 100 metrów, pchnięcie kulą, skok w dal, 1000 metrów chłopcy, 600 metrów dziewczęta.

W grupie młodszej znakomicie zaprezentowała się Julia Gumowska, która zdobyła dwa medale, złoto w biegu na 60 metrów i srebro w rzucie piłeczką palantową. Agnieszka Siergiej sięgnęła po brązowy medal w biegu na 600 metrów, a Kacper Siergiej wywalczył srebro w biegu na 1000 metrów. W grupie starszej srebrny medal w pchnięciu kulą zdobył Bartosz Endrzejczyk, brąz "wyskakała" Aleksandra Kucińska, a na drugim stopniu podium w biegu na 600 metrów stanęła Julia Ducha. Dwa razy tuż za podium uplasował się Damian Ciesielski, w biegu na 100 metrów i w skoku w dal. Igor Olszewski, także minimalnie przegrał walkę o brązowy medal w biegu na 1000 metrów. Reszta naszych zawodników również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zdobywając wiele miejsc punktowanych dla szkoły. Brawo lekkoatleci SP4.