12 czerwca 2019 r. odbył się finał III edycji konkursu "Zawody Matematyczne" realizowany w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki” Projektowanie pracy ucznia uzdolnionego matematycznie”. W zawodach brało udział łącznie 441 uczniów z 11 szkół z pięciu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego, żuromińskiego i pułtuskiego.

Wśród nich było 35 uczniów naszej szkoły. Rywalizując w dwóch etapach nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy:

Klasy IV

Gabriela Oflenda II miejsce
Oliwia Nadolna II miejsce
Aleksandra Hausman wyróżnienie

Gratulujemy uczniom i nauczycielom: p. Agnieszce Szerszyńskiej, p. Iwonie Chmielewskiej i p. Sylwii Zakobielskiej.

Podczas finału podsumowującego sześciu reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło również w rozgrywkach drużynowych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki w różnych konkurencjach jak Pociąg zadaniowy, Prawda czy Fałsz, Flip Quiz Decyduj i rozwiązuj, Zagadki zapałczane, Rebusy matematyczne, Kolorowe sudoku, układanki z klocków BIO i GEO oraz Bieg z tabliczką mnożenia. Podczas zadań pokazali, że podejmowanie wysiłku umysłowego, wspólna praca i elementy rywalizacji dawały satysfakcję i zadowolenie.

Szkolny koordynator konkursu:

Iwona Chmielewska